Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 21 Niedziela Zwykła

  2015-08-23
  1. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św.  o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża, a po niej przejście ulicami:  3-go Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zachęcamy do udziału.
   
  2. Rektorat WSD w Rzeszowie informuje, że w sobotę, 29 sierpnia 2015 r. o godz. 9.00 odbędzie się egzamin wstępny na I rok studiów i formacji w Seminarium w Rzeszowie.
   
  3. Zapraszamy  na DiecezjalneDożynki, które  odbędą się w niedzielę 30 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. W tym roku  będą to także Dożynki Województwa Podkarpackiego.
 • 20 Niedziela Zwykła

  2015-08-16
  1. W związku z przedłużającymi się wysokimi temperaturami i suszą, zachęcamy do modlitwy o deszcz i dobre zbiory. Zachęcamy do śpiewu tradycyjnej pieśni: „Królu, Boże Abrahama”.
   
  2. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i podziękowania za 25 lat KSM w Polsce organizowana jest przez KSM pielgrzymka do Rzymu w dniach 27 września – 3 października. Szczegóły na plakacie.
   
  3. W dniach 26-27 września odbędzie się 31. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  2015-08-15
  1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza bazylika jak też parafia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
  - pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
  - sakrament pojednania ( może być przyjęty wcześniej ),
  - Komunia św.,
  - modlitwa wg intencji Ojca św.
   
  2. Kazania głosi rektor Wyższego Seminarium Diecezjalnego, ks. Paweł Pietrusiak, a Sumę odpustową o godz. 12 odprawi  i Słowo Boże wygłosi Ks. Abp Piotr Herkulan Malczuk, biskup łaciński diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie. Ksiądz arcybiskup jest naszym współbratem w zakonie, pochodzi z polskiej rodziny w Mołdawii.
   
  3. 502 lata temu 15 sierpnia w tym miejscu gdzie dzisiaj się modlimy, objawiła się Matka Boża Jakubowi Ado, pobożnemu mieszczaninowi, zapewniając o opiece nad wiernym ludem.
 • 19 Niedziela Zwykła

  2015-08-09
  1. Jutro swoje imieniny zakonne obchodzi br. Wawrzyniec Smyrdek OFM, zakrystianin. Dziękując mu za codzienna posługę w Sanktuarium życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Rzeszowskiej. Msza św. w intencji solenizanta w poniedziałek o godz. 6.00.
  Z kolei we wtorek na Mszy św. o 18.30 naszą modlitwą z racji imienin obejmiemy także Panią Zuzannę, która przygotowuje od lat dekoracje kwiatowe w Bazylice.
   
  2. Trwa 38. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Każdy może włączyć się duchowo w pielgrzymowanie poprzez łączność na falach diecezjalnego radia Via, które codziennie na żywo transmituje Różaniec o 20.30 i Apel Jasnogórski a na zakończenie 13 sierpnia Msze św. o 11.30
   
  3. W sobotę 15 sierpnia Odpust Wniebowzięcia NMP w naszej Bazylice i Parafii, porządek Mszy św. niedzielny.
 • 18 Niedziela Zwykła - Odpust M.B. Anielskiej z Porcjunkuli

  2015-08-02
  I Odpowiedź Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na list Prezydenta RP z dnia 22 lipca 2015r.
   
  1.Dzisiaj z racji wspomnienia M.B. Anielskiej, można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, który w XIII w. wyjednał u Stolicy Apostolskiej św. Franciszek z Asyżu.
   
  2. We wtorek 4 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą św. na Placu Farnym o godz. 6.30. Zachęcamy, aby pożegnać pielgrzymów i włączyć się duchowo w pielgrzymowanie, również poprzez łączność na falach diecezjalnego radia Via, które każdego dnia na żywo transmitować będzie niektóre punkty pielgrzymkowego programu, szczególnie Mszy św. Jutro od godz. 14 do 20 w naszym Centrum przyjmowanie bagaży z grupy św. Jana z Dukli i będzie jeszcze możliwość zapisania się do naszej grupy.
   
  3. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w Cmolasie odpust. Jest to również dzień zaprzysiężenia prezydenta elekta Andrzeja Dudy. O godz. 18.30 Ks. Bp Kazimierz Górny odprawi w naszej bazylice Mszę św. w intencji o pomyślne rządy nowego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, oraz w intencji naszej Ojczyzny.
 • 17 Niedziela Zwykła

  2015-07-26
  I Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury „In vitro”.
   
  1.Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu pod ogrodami święcimy samochody i błogosławimy kierowców przez przyczynę św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Na parkingu czeka już z tą posługą kapłan, dlatego prosimy udać się na miejsce poświęcenia. Ofiary złożone przy tej okazji wesprą fundusz na środki transportu dla misjonarzy.
   
  2. Już 4 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Dzisiaj o godz. 14 w naszym Bernardyńskim Centrum o godz. 14 Msza św. a następnie omówienie  spraw organizacyjnych dla naszej grupy św. Jana z Dukli, oraz możliwość zapisu na pielgrzymkę. Dodatkowo, będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę w najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w kancelarii parafialnej od godz. 16 do 18.
   
  3. Od jutra do końca sierpnia, przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 • 16 Niedziela Zwykła

  2015-07-19
  1. W poniedziałek, 20 lipca, przeżywać będziemy drugą rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.
   
  2. W dniach 17-28 lipca br. Diecezja Rzeszowska gości stypendystów papieskich z całej Polski (ok. 1000 osób). Młodzież przeżywa w Rzeszowie obóz formacyjny pod hasłem: “Bądź chrześcijaninem naprawdę. Rzeszów 2015”. Przyjmijmy ich serdecznie w naszych parafiach i środowiskach.
   
  3.Od dziś do następnej Niedzieli trwa XVI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy.
 • 15 Niedziela Zwykła

  2015-07-12
  1. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 7 lipca 2015r.  w kontekście ustawy "o leczeniu niepłodności"…(odczytać treść)
   
  2. W dniach 17-28 lipca br. Diecezja Rzeszowska będzie gościła stypendystów papieskich z całej Polski (ok. 1000 osób). Młodzież będzie przeżywała w Rzeszowie obóz formacyjny pod hasłem: “Bądź chrześcijaninem naprawdę. Rzeszów 2015”.
  Przyjmijmy ich serdecznie i ogarnijmy modlitwą.
   
  3. W dniach od 4-13 sierpnia br. wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli dziś i w kolejną niedzielę w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 14.30 do 17.30.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2015-07-04
  1. W ubiegłą niedzielę (28 czerwca) Parafialny Zespół Caritas na kolonie letnie dla dzieci z ubogich rodzin zebrał kwotę 2.119zł oraz 20€. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
  2. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego.
  Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a, lub w Rektoracie Uniwersytetu.
   
  3. W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się  XXVIII Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu k. Jasła.
 • 13 Niedziela Zwykła

  2015-06-28
  1.Dzisiaj po każdej Mszy, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzane są Cegiełki Caritas na wakacyjne kolonie dla dzieci.
   
  2.Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nauczycielom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za trud niełatwej całorocznej pedagogicznej pracy i życzymy dobrego zasłużonego wypoczynku. Również uczniom życzymy dobrych wakacji i zachęcamy, aby pielęgnowali życie codziennej i niedzielnej modlitwy. Z tych obowiązków nawet wakacje, urlopy czy wczasy nas nie zwalniają.
   
  3. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych w parafii. W czasie wakacji popołudniowy dyżur spowiedzi będzie w godz. 15.00 – 16.30.
   
  4. W czwartek 2 lipca o godz. 18.30 msza św. w 3 rocznicę śmierci o.Waldemara Batorskiego OFM.
 • 12 Niedziela zwykła

  2015-06-21
  1.Dobiega końca kolejny rok szkolny. W piątek odbędą się Msze św. dziękczynne  o godz. 8 dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych, a o godz. 9 dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. Gorąco zachęcamy do wdzięczności Bogu, ale także i ludziom, którzy poświęcają czas, umiejętności i swój trud.
   
  2. W najbliższy wtorek i środę w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 11 do 18 dla uboższych parafian i rodzin związanych z naszym Sanktuarium Parafialny Caritas będzie nieodpłatnie wydawał jabłka. Ponieważ są one dofinansowane przez Unię, koniecznym jest rozliczenie darowizny z podaniem numeru Pesel, a zatem trzeba mieć Dowód Osobisty.
   
  3. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy, za dobrowolną ofiarę, rozprowadzane będą Cegiełki na wakacyjne kolonie dla dzieci.
 • 11 Niedziela Zwykła

  2015-06-14
  1.W sobotę, 20 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.
   
  2. W dniach 20-21 czerwca, odbędzie się 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę.
   
  3. W dniach 1-2 lipca 2015 r. odbędzie się 78. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazdy autokarowe organizują dekanalni duszpasterze nauczycieli.
Strony: « Poprzednia 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.