Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 4 Niedziela Adwentu

  2014-12-21
  1. Przed nami piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego, gorąco zachęcamy, aby poprzez spowiedź sakramentalną pojednać się z Bogiem i ludźmi. W naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej codziennie do 23 grudnia włącznie spowiadamy ciągle od godziny 6 rano do 19 wieczorem. W dniu 24 grudnia spowiadać będziemy od godz. 6 do 12, potem kościół zostanie zamknięty, aby go posprzątać i przygotować na święta.
   
  2. 24 grudnia przypada wigilia Bożego Narodzenia, postarajmy się zachować polską tradycję: pokarmy bezmięsne i abstynencja od alkoholu.
   
  3. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 • 3 Niedziela Adwentu

  2014-12-14
  1. Dziś w godz. 11-16 w naszych Ogrodach Bernardyńskich odbywa się Kiermasz Adwentowy organizowany wraz z Wojewódzkim Domem Kultury. W programie m.in. prezentacja rękodzieła artystycznego, dewocjonalia, koncert zespołów z repertuarem adwentowym. Zapraszamy.
   
  2. Jutro w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla sióstr zakonnych. Wszystkie osoby konsekrowane polecamy waszej modlitwie.
   
  3. Także jutro zakończymy Oktawę ku czci Maryi Niepokalanie Poczętej. Zapraszamy na Nieszpory z procesją o 17.45 oraz Eucharystię o 18.30, której będzie przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  2014-12-08
  1.Dzisiaj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. niedzielny. Kazania głosi ks. Krzysztof Gołąbek, nasz parafialny sąsiad, czyli nowy proboszcz parafii św. Józefa na Staromieściu. Z tej racji że M.B. Niepokalana jest patronką naszej bernardyńskiej prowincji, obchody tego święta rozciągamy na 8 dni. Do dnia 15 grudnia, codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z Procesją, a następnie Msza św. z kazaniem. Oktawa ku czci Niepokalanej, będzie dla nas czasem adwentowego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Oktawie, a Asystę Procesyjną prosimy, aby podjęła poduszki, chorągwie, feretrony oraz baldachim.
   
  2. Zbliżają się Święta, na które chcemy wesprzeć ubogie rodziny naszej parafii, poprzez przygotowanie dla nich paczek.
 • 2 Niedziela Adwentu

  2014-12-07
  1. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Wspieramy duchowo naszych braci i siostry, ale świadomi, że wielu spośród nich z powodu wyznawanej wiary straciło pracę i środki do życia, w duchu chrześcijańskiej i ludzkiej solidarności chcemy wesprzeć ich również materialnie. Dlatego po każdej Mszy św. nasi ojcowie w kruchcie kościoła będą zbierać ofiary do puszek.
   
  2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas podczas przeprowadzonej zbiórki na paczki mikołajkowe, zebrał kwotę 2 957zł dla dzieci z ubogich rodzin. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za hojność i zapewniamy o modlitwie w waszej intencji.
 • 1 Niedziela Adwentu

  2014-11-30
  1. Dzisiejsza I niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, któremu będzie przyświecać hasło „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” oraz Rok Życia Konsekrowanego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców i dzieci z lampionami na Msze św. Roratnie sprawowane w Kaplicy M.B. Rzeszowskiej codziennie o godz. 6.00. Trwa również nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odmawiamy po wieczornej Mszy św.
   
  2. Dziśo godz. 15.00 w katedrze w czasie Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza rozpoczniemy uroczyście Rok Życia Konsekrowanego.
 • 34 Niedziela Zwykła, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  2014-11-23
  1.Dzisiaj w naszej bazylice po Mszach św., począwszy od godz. 9 - tej, Franciszkańska Młodzież Oazowa będzie przedstawia przygotowaną przez siebie pantomimę pt: „Uwolnij mnie Panie”, ukazującą działanie grzechu w życiu człowieka
   
  2. W imieniu O. Prowincjała serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszek na rozwój naszego Ośrodka Młodzieżowo - Powołaniowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas kwesty zebrano  2 776 złotych.
   
  3. Do najbliższego czwartku trwać będzie roznoszenie opłatków na stół wigilijny przez naszych braci: Wawrzyńca i Eligiusza.
 • 33 Niedziela Zwykła

  2014-11-16
  1.Dzisiaj w naszej Małej Ojczyźnie jaką jest Podkarpacie z jego stolicą, przeżywamy Wybory Samorządowe. Człowiek wierzący poprzez oddany głos i osobiste zaangażowanie w sprawy społeczne, może wyrażać swój światopogląd i promować prawdziwe, ewangeliczne i chrześcijańskie wartości. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
   
  2.Dzisiejszej Niedzieli gościmy pośród nas O. Fabiana, który pracował w naszym sanktuarium, oraz O. Augustyna, którzy głoszą kazania. Towarzyszą im dwaj bracia klerycy: brat Kapistran i nasz parafianin brat Maksymin. Przybywają, aby uwrażliwić nas na sprawę nowych powołań, a także potrzebę zaangażowania w pracę z młodzieżą.
 • 32 Niedziela Zwykła, Rocznica Poświecienia Bazyliki Laterańskiej

  2014-11-09
  1.Dzisiaj przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Członkowie parafialnej Caritas po każdej Mszy św. zbierają do puszek ofiary aby materialnie wesprzeć ciemiężony przez islamistów Kościół w Syrii.
   
  2.We wtorek, 11 listopada przeżywać będziemy Narodowe Święta Niepodległości. W Rzeszowie  Msza św. o godz. 11.00 w Rzeszowskiej Farze, a po niej uroczystości patriotyczne na placu przy pomniku Leopolda Lisa-Kuli. W duchu patriotyzmu , wywieśmy narodową flagę, uhonorujmy godło  i często módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, o jej niezawisłość i pomyślność.
 • 31 Niedziela Zwykła, Dzień Zaduszny

  2014-11-02
  1. Dzisiaj  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wierni, którzy  nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, w pozostałe dni roku jest on tylko cząstkowy.
   
  2. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z formtej modlitwy są tzw. Wypominki. Pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad - nabożeństwo wypominkowe o 17.30 oraz Msza św. za polecanych zmarłych o 18.30.
 • Uroczystość Wszystkich Świętych

  2014-11-01
  1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świetych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., po której nastąpi procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno dzisiaj jak i jutro będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
   
  2. Jutro 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2-go listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny.
 • 30 Niedziela Zwykła, Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

  2014-10-26
  1. Dzisiaj zapraszamy na promocję płyt z koncertu: Jednego Serca Jednego Ducha 2014. Wprogramie: o godz. 12.00 - Msza św. naszej w Bazylice, o 13.00 Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, a następnie o 13.30 Agapa i prezentacja płyt w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie na ul. Okrzei 7.
   
  2. 26 października przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantologii, który ma nas uwrażliwić i bardziej otworzyć  na temat dawstwa narządów, szpiku kostnego oraz krwi na rzecz drugiej osoby.
   
  3. Dzisiaj w naszym mieście ma miejsce uroczystość odsłonięcia  pomnika Jana Pakosławica ze Strożysk, pierwszego właściciela Rzeszowa. Pomnik jest usytuowany na skwerze między gmachem NFZ a Zamkiem Lubomirskich.
 • 29 Niedziela Zwykła

  2014-10-19
  1. Dzisiaj na zakończenie nadzwyczajnej sesji Synodu na temat rodziny, w Rzymie poprzez obrzęd beatyfikacji zostaje wyniesiony na ołtarze Papież Paweł VI, który doprowadził  do końca Sobór Watykanski II i jego postanowienia wcielał w życie Kościoła.
   
  2. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary dzisiaj złożone przeznaczone są na rzecz misji.
Strony: « Poprzednia 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 42 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.