Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Święto św. Antoniego z Padwy

  2015-06-13
  1.W przyszłym tygodniu rozpoczynamy renowację i konserwację Wielkiego Ołtarza w naszej Bazylice. Jest to po figurze Matki Bożej Rzeszowskiej najcenniejszy obiekt w naszej Bazylice, pochodzący z początku XVII wieku. Prace prowadzone z rusztowań trwać będą do świąt Bożego Narodzenia, natomiast niższe partie chcemy wykonać w przyszłym roku.W związku z tymi pracami, tabernakulum z Najświętszym Sakramentem przeniesione zostało do kaplicy Matki Bożej. Również tam przez ten czas (ze względów estetycznych) będzie udzielany sakrament małżeństwa. Będziemy wdzięczni za wyrozumiałość i wsparcie przy tych pracach.

  2.W ostatnich tygodniach wykonaliśmy nowy trójwymiarowy, ładnie i estetycznie wkomponowany w kaplicę obraz Matki Bożej Rzeszowskiej. Jest do nabycia w naszym kiosku klasztornym przy furcie, do którego serdecznie zapraszamy.
 • 10 Niedziela Zwykła

  2015-06-07
  1. W dzisiejszą niedzielę, 7 czerwca, obchodzimy VIII  Święto Dziękczynienia  za kanonizację Jana Pawła II w ramach którego przeprowadzamy zbiórkę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
   
  2. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Pielgrzymkę Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin wraz z małżeństwami i rodzinami w poniedziałek, 8 czerwca z okazji peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży do Ropczyc. Rozpoczęcie o godz. 15.30 w Sanktuarium Królowej Rodzin w Ropczycach.
   
  3. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego o godz. 9.00 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny. W sobotę 13 czerwca Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom oraz poświęcimy lilie.
 • Niedziela Trójcy Świętej

  2015-05-31
  1.Ubiegłej Niedzieli gościliśmy naszego misjonarza z Argentyny O. Florencjusza , który wszystkim przesyła serdeczne pozdrowienia i gorące podziękowania za złożone ofiary w kwocie 8 157 złotych. Zapewnia o modlitwie i zarazem o nią prosi.
   
  2. Jutro Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zatroszczmy się nie tylko o materialne upominki, ale również duchową o nich opiekę, której potrzebują 1 czerwca ale też przez cały rok. Pięknym duchowym darem może być udział w Nabożeństwach Czerwcowych, które jutro o 18 rozpoczynamy. Mądrym i szlachetnym jest powierzyć dzieci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
   
  3. W poniedziałek, 1czerwca rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i Ikony MB „Salus Populi Romani”. O godz. 10.00 na Rzeszowskim Rynku powitanie Symboli ŚDM, a następnie procesyjne przejście z nimi do Kościoła Farnego.
 • Niedziela Zesłania Ducha Św.

  2015-05-24
  1.Gościmy pośród nas o.Florencjusza Grabarczyka OFM, naszego współbrata, który pracuje na misjach w Argentynie. Podczas każdej Mszy św. głosi do nas Słowo Boże i dzieli się z nami swoim doświadczeniem wiary, przeżywanej w Ameryce Łacińskiej. Po Mszy św. zbiera ofiary do puszki na cele misji, za które serdecznie dziękujemy.
   
  2. Dzisiaj kończymy okres wielkanocny. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt przeżywamy liturgiczne święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny, tzn., że nie będzie Mszy św. o 12 i 15. Choć nie ma obowiązku uczestniczyć jutro w Mszy św., to jednak zachęcamy,  aby dzień ten uczcić i Matce Kościoła zawierzyć w modlitwie, nasze rodziny i nasz naród.
   
  3. W sobotę 11 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia prezbiteratu. We wtorek 26 maja, na Dzień Matki przyjdą do Sanktuarium Pani Rzeszowa, aby o 18.30 odprawić Mszę św. prymicyjną i udzielić nam prymicyjnego błogosławieństwa.
 • 7 Niedziela wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

  2015-05-17
  1.Dzisiaj ma miejsce pielgrzymka Osób konsekrowanych do Matki Bożej w Dębowcu. W Roku Życia Konsekrowanego jaki przeżywamy w Kościele Powszechnym, módlmy się za osoby zakonne, oraz o nowe powołania do życia zakonnego.
   
  2. Jutro zapraszamy do Katedry na Mszę św. w intencji Księdza BiskupaJana Wątroby, ordynariusza naszej diecezji z racji 15 – tej rocznicy jego święceń biskupich. 

  3. We wtorek 6 dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny oraz uczczenie relikwii świętego.
 • 6 Niedziela wielkanocna

  2015-05-10
  1.Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu.
   
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12 dzieci klas trzecich naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Bernardyńskiej przeżywają Rocznicę I Komunii św. Modląc się w intencji dzieci życzymy im, aby w swoich rodzinach znajdowały miłość i przykład żywej wiary.
   
  3. W poniedziałek o godz. 19 (po Mszy św. wieczornej), w naszym Centrum Bernardyńskim odbędzie się I spotkanie i zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii.
 • 5 Niedziela wielkanocna

  2015-05-03
  1. Dzisiaj ochodzimy Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również Dzień modlitw za emigrację.
   
  2. Dzisiaj podczas Święta Paniagi w Rzeszowie,  wolontariusze w ramach akcji „Kilometry dobra”, kwestują na ulicy 3 Maja oraz w pobliżu kościołów: Fary, Krzyża Świętego, Chrystusa Króla, oraz naszej Bazyliki na remont budynku przeznaczonego na przedszkole  u sióstr benedyktynek w Jarosławiu.
   
  3. Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski wzywają  do pomocy ofiarom kataklizmu w związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich. Caritas Polska organizuje zbiórkę do puszek na ten cel w przyszłą Niedzielę 10 maja, którą również i my przeprowadzimy po każdej Mszy św.
 • 4 Niedziela wielkanocna

  2015-04-26
  1.Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna  Tydzień Modlitw o Powołania Duchowne.   Zachęcamy do modlitwy w intencji  tegorocznych maturzystów, aby dobrze rozeznali swoją życiową drogę, o  powołania do życia zakonnego i  do  kapłaństwa. Możemy osobiście podjąć modlitwę w intencji powołań i powołanych przez włączenie się w Duchowe Dzieło Pomocy Powołaniom – deklaracje są półkach pod chórem. Natomiast we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w tej intencji.
   
  2. Dziś także przypada IX Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. „Z odnowionym sercem w drogę” - to hasło, które nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Tylko nasza osobista przemiana i rzetelna troska o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, mogą gwarantować polepszenie bezpieczeństwa na naszych drogach.
   
  3. W poniedziałek 27 kwietnia przypada 1 rocznica kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Wieczorem Msza św. z kazaniem, a po niej ucałowanie relikwii.
   
  4. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci, w dniu 13 czerwca. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
 • 3 Niedziela wielkanocna

  2015-04-19
  1.Dzisiaj rozpoczynamy VII Ogólnopolski  Tydzień Biblijny.  W naszym Bernardyńskim Centrum przy Sanktuarium działa Grupa Biblijna, którą prowadzi O. Józef Krawiec, zapraszamy na spotkania.
  Natomiast w najbliższą sobotę w Instytucie Pastoralnym przy ul Witolda odbędzie się Sympozjum Biblijne pt.  „Biblia a współczesne problemy rodziny”. Rozpoczęcie o godz. 9.
   
  2. Dzisiaj o godz. 19 odbędzie się wielkie widowisko plenerowe pt. „Przez chrzest na Golgotę” w wykonaniu Zespołu Ludowego  „Sonina”. Organizatorzy zapraszają do Nowego Amfiteatru Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16c. 
   
  3. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie zaprasza młodzież szkół średnich oraz młodzież studencką (dziewczęta i chłopców) na spotkanie modlitewne w ramach cyklu „Dialogi z Jezusem”. Spotkanie odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2015 r. (piątek) w kaplicy seminaryjnej w godzinach 19.00-21.30.
 • 2 Niedziela wielkanocna - Świeto Miłosierdzia Bożego

  2015-04-12
  1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem: "Caritas dla rodziny". Miłość chrześcijańska, czyli caritas, wpływa na budowanie postawy wyrażanej czynami miłosierdzia. Dzisiaj w naszej Bazylice w Mszę św. o godz. 15 wprowadzi nas Koronka do Miłosierdzia Bożego.
   
  2. We wtorek rozpoczynamy 9-cio wtorkową Nowennę do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
   
  3. Zgodnie z zaleceniem Papieża Franciszka, od najbliższego czwartku co tydzień, rozpoczynamy odmawianie Liturgii Godzin wraz ze  świeckimi wiernymi podczas Mszy św. wieczornej o 18.30.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  2015-04-05
  1. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Kolejne modlitwy dni nowenny zostaną odprawione o 18.15, a we środę i sobotę – w połączeniu z nabożeństwami do Matki Bożej o g. 18.00.
   
  2. Dziś rano procesji rezurekcyjnej oraz Mszy św. przewodniczył J.E.Ks. Edward Białogłowski. W Poniedziałek Wielkanocny w naszej Bazylice Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o g. 12.00 będzie przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
   
  3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Módlmy się codziennie o Boże miłosierdzie dla całego świata.
   
  4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa:
 • 6 Niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa)

  2015-03-29
  1.Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą. Dzisiaj o godz. 19.30. odbędzie się w naszej Bazylice koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych.
   
  2. We wtorek 31 marca w naszej Wspólnocie Klasztornej swoje imieniny obchodzi O. Amos Smolarek. Wszystkich, którzy chcą otoczyć swoją modlitwą naszego solenizanta, zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.30.
   
  3. Od dzisiaj do W. Środy  włącznie w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19, w W. Czwartek i W. Piątek do 17, w Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12.
   
  4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9 do 15.
Strony: « Poprzednia 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.