Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  2015-03-25
  1.Dobiegły końca nasze parafialne rekolekcje. Serdecznie dziękujemy O. Pawłowi za posługę Słowa i modlitwę. Życzymy, aby  Matka Najświętsza otaczała nieustanną opieką i zjednywała u swojego Syna obfite łaski.
  Wam wszystkim, którzy poprzez udział w rekolekcjach pomnażacie duchowe dobro Waszych rodzin i całej naszej wspólnoty sanktuaryjnej, gorąco dziękujemy. Dziękujemy też za ofiary złożone na budowę kościoła w Wetlinie i potrzeby tamtejszej wspólnoty parafialnej. Jest to piękny przykład chrześcijańskiego wspomagania się w potrzebie.
   
  2. Dzisiaj Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
   
  3. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą.
 • 5 Niedziela Wiekiego Postu

  2015-03-22
  1.Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które są bezpośrednim przygotowaniem do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje głosi nasz współbrat O. Paweł Furmanik, którego serdecznie witamy pośród nas. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. od dzisiaj do środy włącznie. Ponadto jutro o 19.30, po Mszy św. wieczornej będzie wygłoszona nauka stanowa dla mężczyzn, a we wtorek wieczorem dla kobiet. W poniedziałek i wtorek porządek Mszy św. powszedni (6, 7, 8, 9, 18.30), w środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - porządek Mszy św. świąteczny (6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30). We wtorek spowiedź rekolekcyjna, która ma wielką wagę, bowiem uzdalnia nas, abyśmy w środę na zakończenie rekolekcji mogli zyskać odpust zupełny.  Porządek rekolekcji zamieszczony jest na plakacie i na stronie internetowej klasztoru.
   
  2. We wtorek 24 marca przypada Narodowy Dzień Życia, podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o ochronę ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, a w środę 25 marca podczas Mszy wieczornej można będzie rozpocząć duchową adopcję poczętego dziecka.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2015-03-15
  1. W najbliższy czwartek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W parafii na Staromieściu odpust. W tym dniu przypadają imieniny naszych współbraci: o. Józefa Krawca i o. Józefa Wręczyckiego, którym składamy najlepsze życzenia i dziękujemy za posługę w naszym Sanktuarium.  Wszystkich, którzy chcieliby modlitwą objąć solenizantów, zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 7.00.
   
  2. Już dzisiaj gorąco zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium, które tradycyjnie rozpoczną się w V Niedzielę W.P., czyli 22 marca a zakończą 25 marca w uroczystość Zwiastowania NMP. Porządek rekolekcji zamieszczony jest na plakacie i na stronie internetowej klasztoru.

  3. W dniu 25 marca przypada Dzień Świętości Życia, podczas Mszy św. wieczornej będzie można rozpocząć duchową adopcję poczętego dziecka. Deklaracje do złożenia adopcji można zabrać z pulpitu pod chórem. Porządek Mszy św. świateczny.
 • 3 Niedziela Wielkiego Postu

  2015-03-08
  1.Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy po każdej Mszy św. zbieramy do puszki ofiary na wsparcie pracy naszych misjonarzy
   
  2. Do końca Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie znajdował się kosz na trwałe art. spożywcze i środki czystości dla potrzebujących. Zachęcamy również do zabrania Skarbonek wielkopostnych, do których można zbierać jałmużnę wielkopostną, jak też do nabywania w naszym kiosku Baranków Caritas na stół wielkanocny. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Już teraz dziękujemy za Wasze wsparcie.

  3. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na projekcję filmu:”Bóg nie umarł”. Film ukazuje pasjonujący spór  między studentem a profesorem i innymi uczestnikami kursu filozoficznego, o istnienie Boga.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2015-03-01
  1. W sobotę, 28 lutego 2015 r., o godz. 20.05, w Szpitalu Wojewódzkim nr2 w Rzeszowie, w wigilię 101. urodzin, zmarł śp. ks. infułat Józef Sondej, długoletni proboszcz parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie.
  Eksporta we wtorek, 3 marca, o godz. 17.00 w kościele Chrystusa Króla w
  Rzeszowie. Msza św. pogrzebowa w środę, 4 marca, o godz. 12.00 w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie, a następnie przewiezienie ciała Zmarłego na cmentarz na Wilkowyi.
   
  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia do puszki ofiary, na wsparcie pracy naszych misjonarzy.
   
  3. 1 marca przypadaNarodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. O godz.15.00  Ks. Biskup Jan Wątroba odprawi Mszę św., w której wezmą udział przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, kombatanci, służby mundurowe i liczne poczty sztandarowe z całego regionu. Po zakończonej modlitwie w bazylice o godz. 16, uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Pomnik Żołnierzy Wyklętych przy alei Cieplińskiego,
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2015-02-22
  1. 1 marca w drugą niedziele Wielkiego Postu tzw. „Ad Gentes” będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji ks.bp Jerzy Mazur wystosował specjalny komunikat, w którym informuje, że w tym roku w dn. 12-14 czerwca w Warszawie odbędzie się IV Krajowy Kongres Misyjny a jego patronem jest św. Jan Paweł II. Podkreśla również rolę polskich misjonarzy i misjonarek w świecie oraz naszą odpowiedzialność za misje, konieczność modlitwy oraz wsparcia materialnego.
   
  2. Także w przyszła niedzielę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. o godz.15.00 pod przewodnictwem Ks.Biskupa.
   
  3. Środa, 4 marca, to dzień imienin Ks.Bp Kazimierza Górnego. Prosimy o modlitwę w intencji solenizanta i zapraszamy 1 marca na Mszę św. o godz. 9.30 do kościoła św. Krzyża, której będzie przewodniczył z racji tzw. „Kaziuków”. W tym dniu będzie kiermasz piernikowych serc organizowany przez Caritas.
 • 6 Niedziela Zwykła

  2015-02-15
  1.Dzisiaj w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym ostatni dzień wystawy sprzętu i urządzeń gospodarstwa domowego z dawnych czasów, autorstwa Pana Józefa Woźnika pt. Ocalić od zapomnienia.Można ją obejrzeć po każdej Mszy św.
   
  2. W dniach od 15 do 21 lutego będziemy w Kościele przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji uzależnionych od alkoholu. Również dobrowolnie podjęta abstynencja jest ważną formą wsparcia dla osób uzależnionych, ale też formą wynagrodzenia Bogu za różne osobiste nadużycia i brak umartwienia.
   
  3. W środę, 18 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i  jałmużnę do Świat  Paschalnych. W naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny.
   
  4. W piątek,  20 lutego o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku
 • 5 Niedziela Zwykla

  2015-02-08
  1. Dziś w ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego, w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony jest w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
   
  2. W środę, 11 lutego  będziemy przeżywać XXIII Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w naszej Bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.
 • 4 Niedziela Zwykła

  2015-02-01
  1. W poniedziałek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Dzień Życia Konsekrowanego.  Z tej okazji spotkanie Osób Konsekrowanych rozpocznie sie o godz. 9.30  w kościele Farnym w Rzeszowie, następnie procesyjne przejście połączone z niesieniem relikwii Założycieli poszczególnych Zakonów i Zgromadzeń do naszego Sanktuarium, gdzie odprawiona zostanie Msza św. o godz. 10.30 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bpa Jana Wątroby. Zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy o modlitwę za osoby konsekrowane. W tym dniu świąteczny porządek Mszy św.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2015-01-25
  1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie, które prowadzi na terenie Diecezji Rzeszowskiej akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę szczególnie w Syrii i Iraku, składa podziękowania. W ubiegłą niedzielę ks. Mateusz Michoń głosił kazania i zebrał do puszek na pomoc prześladowanym 9.575 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać…
   
  2. We wtorek 27 stycznia o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. dla Sybiraków pod przewodnictwem ks. inf. Stanisława Maca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i tych, którzy cierpieli i oddali życie za naszą wolność.
 • 2 Niedziela Zwykła

  2015-01-18
  1.Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o zjednoczenie chrześcijan. Kto w czasie trwania tego Tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. ofiarowany post, jałmużna czy modlitwa) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj również przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się szczególnie za tych, którzy uciekają ze swojego kraju przed prześladowaniem religijnym i politycznym, a także za tych, którzy znaleźli schronienie w naszej ojczyźnie.
   
  2.Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi na terenie Diecezji Rzeszowskiej akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę. Dzisiaj gościmy wśród nas księdza Mateusza Michoń, który głosi nam Słowo Boże, a równocześnie informuje nas o aktualnej sytuacji w Syrii, Iraku i na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do modlitwy za cierpiących braci i siostry w wierze, i prosimy także o wsparcie materialne dla nich, które po Mszach św. można złożyć do puszki.
 • Niedziela Chrztu Pańskiego

  2015-01-11
  1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego, ale starym zwyczajem do dnia 2 lutego trwa czas kolędowania, czynna jest również Szopka Bożonarodzeniowa.
   
  2. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie prowadzi na terenie Diecezji Rzeszowskiej akcję informacyjna na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę. W najbliższą Niedzielę Słowo Boże do nas głosił będzie ks. Mateusz Michoń, a po Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary na pomoc prześladowanym w Syrii wiernym.
   
  3. Odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii w najbliższych dniach przebiegać będzie wg następującego porządku:
Strony: « Poprzednia 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.