Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

  2015-01-06
  1. Dzisiaj w  Uroczystość Objawienia Pańskiego, przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów, o godz. 17.00.
  2. Po raz kolejny w naszym mieśie Uroczystość Objawienia Pańskiego,  odbywa się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce. Zachęcamy do włączenia się w Orszak Trzech Króli. Równocześnie przypominamy że udział w Orszaku nie zastępuje uczestnictwa w Mszy św., w której dzisiaj każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć.
  3. Studium Muzyki Liturgicznej zaprasza na II Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek, który odbedzie się 10 stycznia (w sobotę) w Centrum Religijno-Kulturowym od 8.30. W Festiwalu wezmą udział chóry i zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, oraz orkiestry z różnych stron Polski, ale też z zagranicy. Zapraszamy na Mszę św. o 18.30, którą uświetnią chóry i zespoły biorące udział w Festiwalu, oraz na rozdanie dyplomów i Koncert Galowy, który odbędzie się w Bazylice po Mszy św.
 • 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  2015-01-04
  1. Dzisiaj o godz. 17.30 O. Rafał Klimas (kustosz) i Pan Michał Legowicz (organista), serdecznie zapraszają na „wspólne kolędowanie w bazylice”.
  2. Wspólnota naszego zakonnego Seminarium wyraża gorące podziękowanie za ofiary złożone 1 stycznia w kwocie 7.144 zł.
  3. We wtorek,  6 stycznia 2015 r.  Uroczystość Objawienia Pańskiego, rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów, o godz. 17.00.
  4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego,  6 stycznia,  odbędzie się Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się od 11.30 na parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożeniem darów w Szopce.
 • Uroczystość Świętej Bozej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)

  2015-01-01
  1. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest świętem nakazanym. Za publiczne wykonanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dziś przeżywamy także 48.Światowy Dzień Modlitw o pokój.
   
  2. Także dziś swoje imieniny zakonne obchodzi o.Przybysław Majewski OFM. Pamiętajmy w naszej modlitwie o solenizancie, który aktualnie przebywa na urlopie świątecznym.
   
  3. Jutro przypada I piątek m-ca. Spowiedź dzieci od 16.00 i Msza św. dla nich o 16.30. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. z godz. 9.00 i o godz.18.15.
 • Niedziela Świętej Rodziny

  2014-12-28
  1. W czwartym dniu Oktawy Narodzenia Pańskiego przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Ponieważ przypada ono na dzień 28 grudnia we wspomnienie Młodzianków, Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XI Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpoczęcie Marszu dzisiaj o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu i przejście do naszej Bazyliki.
   
  2. W środę zakończenie starego roku. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne a następnie Msza św. Natomiast o północy uroczystą Mszą św. rozpoczniemy Nowy Rok. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
   
  3. W czwartek Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Przypominamy, że 1 stycznia każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św.
 • Uroczystość Bożego Narodzenia

  2014-12-25
  1. Dzisiejszą Uroczystością Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy oktawę Bożego Narodzenia.

  2. Jutro, w drugim dniu świąt, obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych).
  W naszym kościele Msze święte – wg porządku niedzielnego. Eucharystii o g. 12.00 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz naszej Diecezji. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie katolickich uczelni.
   
  3. Zapraszamy do oglądania ruchomej szopki w naszej Bazylice i adoracji Dzieciątka Jezus.
 • 4 Niedziela Adwentu

  2014-12-21
  1. Przed nami piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego, gorąco zachęcamy, aby poprzez spowiedź sakramentalną pojednać się z Bogiem i ludźmi. W naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej codziennie do 23 grudnia włącznie spowiadamy ciągle od godziny 6 rano do 19 wieczorem. W dniu 24 grudnia spowiadać będziemy od godz. 6 do 12, potem kościół zostanie zamknięty, aby go posprzątać i przygotować na święta.
   
  2. 24 grudnia przypada wigilia Bożego Narodzenia, postarajmy się zachować polską tradycję: pokarmy bezmięsne i abstynencja od alkoholu.
   
  3. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 • 3 Niedziela Adwentu

  2014-12-14
  1. Dziś w godz. 11-16 w naszych Ogrodach Bernardyńskich odbywa się Kiermasz Adwentowy organizowany wraz z Wojewódzkim Domem Kultury. W programie m.in. prezentacja rękodzieła artystycznego, dewocjonalia, koncert zespołów z repertuarem adwentowym. Zapraszamy.
   
  2. Jutro w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbędzie się adwentowy dzień skupienia dla sióstr zakonnych. Wszystkie osoby konsekrowane polecamy waszej modlitwie.
   
  3. Także jutro zakończymy Oktawę ku czci Maryi Niepokalanie Poczętej. Zapraszamy na Nieszpory z procesją o 17.45 oraz Eucharystię o 18.30, której będzie przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  2014-12-08
  1.Dzisiaj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. niedzielny. Kazania głosi ks. Krzysztof Gołąbek, nasz parafialny sąsiad, czyli nowy proboszcz parafii św. Józefa na Staromieściu. Z tej racji że M.B. Niepokalana jest patronką naszej bernardyńskiej prowincji, obchody tego święta rozciągamy na 8 dni. Do dnia 15 grudnia, codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z Procesją, a następnie Msza św. z kazaniem. Oktawa ku czci Niepokalanej, będzie dla nas czasem adwentowego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Oktawie, a Asystę Procesyjną prosimy, aby podjęła poduszki, chorągwie, feretrony oraz baldachim.
   
  2. Zbliżają się Święta, na które chcemy wesprzeć ubogie rodziny naszej parafii, poprzez przygotowanie dla nich paczek.
 • 2 Niedziela Adwentu

  2014-12-07
  1. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Wspieramy duchowo naszych braci i siostry, ale świadomi, że wielu spośród nich z powodu wyznawanej wiary straciło pracę i środki do życia, w duchu chrześcijańskiej i ludzkiej solidarności chcemy wesprzeć ich również materialnie. Dlatego po każdej Mszy św. nasi ojcowie w kruchcie kościoła będą zbierać ofiary do puszek.
   
  2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas podczas przeprowadzonej zbiórki na paczki mikołajkowe, zebrał kwotę 2 957zł dla dzieci z ubogich rodzin. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za hojność i zapewniamy o modlitwie w waszej intencji.
 • 1 Niedziela Adwentu

  2014-11-30
  1. Dzisiejsza I niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, któremu będzie przyświecać hasło „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” oraz Rok Życia Konsekrowanego. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców i dzieci z lampionami na Msze św. Roratnie sprawowane w Kaplicy M.B. Rzeszowskiej codziennie o godz. 6.00. Trwa również nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odmawiamy po wieczornej Mszy św.
   
  2. Dziśo godz. 15.00 w katedrze w czasie Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza rozpoczniemy uroczyście Rok Życia Konsekrowanego.
 • 34 Niedziela Zwykła, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  2014-11-23
  1.Dzisiaj w naszej bazylice po Mszach św., począwszy od godz. 9 - tej, Franciszkańska Młodzież Oazowa będzie przedstawia przygotowaną przez siebie pantomimę pt: „Uwolnij mnie Panie”, ukazującą działanie grzechu w życiu człowieka
   
  2. W imieniu O. Prowincjała serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszek na rozwój naszego Ośrodka Młodzieżowo - Powołaniowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas kwesty zebrano  2 776 złotych.
   
  3. Do najbliższego czwartku trwać będzie roznoszenie opłatków na stół wigilijny przez naszych braci: Wawrzyńca i Eligiusza.
 • 33 Niedziela Zwykła

  2014-11-16
  1.Dzisiaj w naszej Małej Ojczyźnie jaką jest Podkarpacie z jego stolicą, przeżywamy Wybory Samorządowe. Człowiek wierzący poprzez oddany głos i osobiste zaangażowanie w sprawy społeczne, może wyrażać swój światopogląd i promować prawdziwe, ewangeliczne i chrześcijańskie wartości. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
   
  2.Dzisiejszej Niedzieli gościmy pośród nas O. Fabiana, który pracował w naszym sanktuarium, oraz O. Augustyna, którzy głoszą kazania. Towarzyszą im dwaj bracia klerycy: brat Kapistran i nasz parafianin brat Maksymin. Przybywają, aby uwrażliwić nas na sprawę nowych powołań, a także potrzebę zaangażowania w pracę z młodzieżą.
Strony: « Poprzednia 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.