Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 32 Niedziela Zwykła, Rocznica Poświecienia Bazyliki Laterańskiej

  2014-11-09
  1.Dzisiaj przeżywamy VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Członkowie parafialnej Caritas po każdej Mszy św. zbierają do puszek ofiary aby materialnie wesprzeć ciemiężony przez islamistów Kościół w Syrii.
   
  2.We wtorek, 11 listopada przeżywać będziemy Narodowe Święta Niepodległości. W Rzeszowie  Msza św. o godz. 11.00 w Rzeszowskiej Farze, a po niej uroczystości patriotyczne na placu przy pomniku Leopolda Lisa-Kuli. W duchu patriotyzmu , wywieśmy narodową flagę, uhonorujmy godło  i często módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, o jej niezawisłość i pomyślność.
 • 31 Niedziela Zwykła, Dzień Zaduszny

  2014-11-02
  1. Dzisiaj  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wierni, którzy  nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, w pozostałe dni roku jest on tylko cząstkowy.
   
  2. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z formtej modlitwy są tzw. Wypominki. Pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad - nabożeństwo wypominkowe o 17.30 oraz Msza św. za polecanych zmarłych o 18.30.
 • Uroczystość Wszystkich Świętych

  2014-11-01
  1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świetych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., po której nastąpi procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno dzisiaj jak i jutro będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
   
  2. Jutro 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2-go listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny.
 • 30 Niedziela Zwykła, Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

  2014-10-26
  1. Dzisiaj zapraszamy na promocję płyt z koncertu: Jednego Serca Jednego Ducha 2014. Wprogramie: o godz. 12.00 - Msza św. naszej w Bazylice, o 13.00 Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, a następnie o 13.30 Agapa i prezentacja płyt w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie na ul. Okrzei 7.
   
  2. 26 października przypada Światowy Dzień Donacji i Transplantologii, który ma nas uwrażliwić i bardziej otworzyć  na temat dawstwa narządów, szpiku kostnego oraz krwi na rzecz drugiej osoby.
   
  3. Dzisiaj w naszym mieście ma miejsce uroczystość odsłonięcia  pomnika Jana Pakosławica ze Strożysk, pierwszego właściciela Rzeszowa. Pomnik jest usytuowany na skwerze między gmachem NFZ a Zamkiem Lubomirskich.
 • 29 Niedziela Zwykła

  2014-10-19
  1. Dzisiaj na zakończenie nadzwyczajnej sesji Synodu na temat rodziny, w Rzymie poprzez obrzęd beatyfikacji zostaje wyniesiony na ołtarze Papież Paweł VI, który doprowadził  do końca Sobór Watykanski II i jego postanowienia wcielał w życie Kościoła.
   
  2. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary dzisiaj złożone przeznaczone są na rzecz misji.
 • 28 Niedziela Zwykła

  2014-10-12
  1.Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski. Zapraszamy i zachęcamy do pielgrzymowania "Rzeszowskim Szlakiem Świętych"oraz na Koncert Papieski na Rynku Rzeszowskim w godz..18. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na wsparcie w nauce uboich dzieci i młodzieży, aby budować tzw. " Zywy pomnik Jana Pawła II"
   
  2. Jutro przypadają imieniny Ks. Bpa Edwarda. Jego biskupia posługę polecajmy Bogu przez przyczynę Matki Bożej, której jest wiernym czcicielem.
   
  3.  W środę 15 X  w naszej bazylice odbędzie się Zawierzenie Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej. O godz. 18.30  Ordynariusz Diecezji Ks. Bp Jan Wątroba odprawi uroczystą Mszę św. podczas której dokona zawierzenia Matce Bożej studentów i wykładowców, oraz władz wyższych uczelni Podkarpacia na początku kolejnego roku studiów.
 • 27 Niedziela Zwykła

  2014-10-05
  1. W minionym tygodniu O. Radosław Gulba z naszego klasztoru został skierowany przez O. Prowincjała do pracy we Włoszech, natomiast do naszej Wspólnoty Zakonnej przybył O. Zefiryn Mazur. Dziękujemy O. Radosławowi za posługę duszpasterską pośród nas, a O. Zefirynowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej, aby jego posługiwanie w sanktuarium było jak najowocniejsze.
  2. W poniedziełek 6 X przypadają imieniny zakonne O. Artura
 • 26 Niedziela Zwykła

  2014-09-28
  1. Życząc obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej witamy dziś w naszej wspólnocie zakonnej o.Konstancjusza Makówkę, który decyzją Zarządu Prowincji ponownie został skierowany do pracy w naszym sanktuarium.
   
  2. W poniedziałek 29 września przypadają imieniny zakonne o. Rafała Klimasa, kustosza i proboszcza oraz Pana Michała, organisty.
 • 25 Niedziela Zwykła

  2014-09-21
  1. Dziś w godz. 14-19 na rzeszowskim rynku odbywa się Święto Osiedla Śródmieście Północ. Na scenie zaprezentują się m.in. dzieci z naszej Szkoły Podstawowej Nr 1, Przedszkola, Gimnazjum Nr 9 oraz Wojewódzkiego Domu Kultury. Święto zakończy występ zespołu akrobatyczno-cyrkowego ze Lwowa. Zapraszamy do udziału.
   
  2. W poniedziałek 22 września odbędzie się Spotkanie Grup Modlitwy o.Pio i Rodziny Radia Maryja  z okazji 15-lecia Sanktuarium o.Pio w Terlicze.
   
  3. Także w poniedziałek 22 września w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie pt. „Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara teologia Eucharystii” (wykład ks.bpa Edwarda Białogłowskiego, dyskusja).
 • 24 Niedziela Zwykła - Święto Podwyższenia Krzyża

  2014-09-14
  1. W dniach od 7 do 12 września przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. Pragniemy raz jeszcze podziękować za liczny udział i modlitwę oraz za wszelką duchową i materialną pomoc. Cieszymy się, że wielu z was przystąpiło do spowiedzi i Komunii św. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem brata Wawrzyńca, Pani Zuzanny, Pana Pawła i Pana Kamila, którzy natrudzili się by dobrze przygotować bazylikę i ołtarz polowy do uroczystości. Dziś wieczorem o godz. 19.00 TVP Rzeszów wyemituje retransmije naszych Uroczystości odpustowych.
   
  2.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce.
 • 23 Niedziela Zwykła

  2014-09-07
  1. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie za młodzież i dzieci. Przypominamy, że w naszej bazylice w każdą niedzielę w roku szkolnym będą Msze św. ze szczególnym udziałem dzieci o 10.30 (dzieci otrzymają specjalne książeczki i naklejki za udział) oraz Msze św. z udziałem młodzieży o 9.00.

  2. Jutro po Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce powakacyjne spotkanie naszego chóru, do którego pragniemy pozyskać nowych członków.
 • 22 Niedziela Zwykła

  2014-08-31
  1. Dzisiaj w Katedrze Rzeszowskiej o godz.12 mają miejsce  Dożynki Diecezjalne. Złączmy się duchowo z tymi, którzy dziękują za tegoroczne plony i módlmy się o poszanowanie darów Bożych i o to, aby rządzący troszczyli się o rolników.
  2. Jutro 1 września  75. rocznica wybuchu II wojny światowej.
Strony: « Poprzednia 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.