Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-03-17
  1. W naszym kościele zaczęliśmy dzisiaj wielkopostne rekolekcje. Prowadzi je o. Mirosław Bijata, paulin z Wrocławia. Od jutra do środy włącznie zapraszamy na Msze święte z naukami rekolekcyjnymi na 9.00 i 18.30. Zachęcamy też, aby w dniach rekolekcji słuchać radia Via. Między 13.00 a 14.00 będą tam prowadzone audycje ubogacające treści rekolekcji.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-03-10
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych w naszej Bazylice. Droga krzyżowa sprawowana jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o 17.00, a młodzież o 19.10. Przypominamy, że za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 • 3 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-03-03
  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie witamy serdecznie brata diakona Amosa Smolarka, który do końca maja będzie odbywał w naszym klasztorze praktykę duszpasterską przygotowując się do przyjęcia święceń kapłańskich. Jego osobę polecamy Waszej życzliwości i pamięci.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-02-24
  1. W najbliższy czwartek Ojciec Święty Benedykt XVIkończy swoją posługę na Stolicy Piotrowej. Bardzo prosimy o pamięć w modlitwie w intencji Ojca świętego, a także kardynałów, którzy już niedługo zbiorą się na konklawe, aby wybrać nowego papieża.
 • 5 Niedziela Zwykła

  2013-02-10
  1. Jutro przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele obchodzimy jako Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości diecezjalne w tym dniu odbędą się w naszej Bazylice o g. 9.00.Przewodniczyć im będzie ks. bp Kazimierz Górny. Bardzo prosimy, aby umożliwić osobom chorym i starszym dodarcie do kościoła. Po głównej Mszy świętej będzie udzielany sakrament chorych.
 • 4 Niedziela Zwykła

  2013-02-03
  1. Obchodzimy dzisiaj 4 Niedzielę Zwykłą, ale z racji przypadającego w dniu 3 lutego wspomnienia św. Błażeja patrona wszystkich, którzy muszą dbać o gardło i struny głosowe, po każdej Mszy świętej będzie miało miejsce tradycyjne poświęcenie jabłek.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2013-01-27
  1. W piątek zakończyliśmy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Islamu, a dzisiaj na 16.30 rzeszowska Fara zaprasza do modlitwy w ramach obchodów Dnia Judaizmu i Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.
 • 2 Niedziela Zwykła

  2013-01-20
  1. W dniach 18-25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitw w tej intencji.
 • Uroczystość Chrztu Pańskiego

  2013-01-13
  1. Uroczystość Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy w naszym kościele będziemy śpiewać do 2 lutego. Do tego czasu można też oglądać szopkę.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2013-01-06
  1. Dzisiaj o g. 12.00 na Placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Będzie to radosne, wspólne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Syna Bożego poprzez kolędowanie i udział w jasełkach ulicznych. Zachęcamy do udziału w tym korowodzie.
 • Uroczystość Świętej Rodziny

  2012-12-30
  1. W dzisiejszą uroczystość pragniemy pamiętać w modlitwie o naszych rodzinach. Szczególną pamięcią obejmijmy rodziny przeżywające kryzysy i rozbite. Prośmy Jezusa o łaskę pojednania i pokoju dla wszystkich zwaśnionych, a także o umocnienie we wzajemnej miłości.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2012-12-25
  1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Jutro, w drugim dniu świąt, obchodzić będziemy święto św. Szczepana. W naszym kościele Msze święte – wg porządku niedzielnego. Eucharystii o g. 18.30 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie uczelni katolickich w Polsce, a zwłaszcza Katolickiego Uniwersytetu Lubelski oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.