Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 17 Niedziela Zwykła

  2012-07-29
  1. Dołączamy do apelu Biskupów Polskich i zachęcamy by sierpień był we wszystkich katolickich domachmiesiącem abstynencji i trzeźwości.
 • 16 Niedziela Zwykła

  2012-07-22
  1. Dołączamy się do apelu księdza biskupa i serdecznie zachęcamy do udziału w rzeszowskiej pielgrzymce na Jasną Górę.
 • 15 Niedziela Zwykła

  2012-07-15
  1. Przypominamy o potrzebie godnego ubioru w kościele. Bardzo prosimy, aby dziewczęta i kobiety unikały zbyt krótkich sukienek i spódnic, odsłoniętych ramion i pleców, a mężczyźni – krótkich spodenek, koszulek bez rękawów i strojów zbyt sportowych. Eucharystia jest dla chrześcijanina spotkaniem z żywym i prawdziwym Chrystusem. Niedzielna Msza święta powinna być najważniejszym wydarzeniem w całym tygodniu, dlatego udział w niej domaga się odświętnego, schludnego i czystego ubrania.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2012-07-08
  1. W zeszłym tygodniu odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Waldemar Batorski, który przez ostatnie siedem lat pełnił posługę duszpasterską w tym klasztorze. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji zmarłego, a zwłaszcza za uczestnictwo we Mszy świętej żałobnej, która we środę została odprawiona w naszym kościele, oraz w pogrzebie, który dzień później miał miejsce w Radecznicy. W dalszym ciągu polecamy zmarłego Waszym modlitwom i informujemy, że Msze święte gregoriańskie w jego intencji zostaną odprawione w miesiącu listopadzie.
 • Uroczystość śwśw. Piotra i Pawła

  2012-06-29
  1. Dzisiaj w naszej Bazylice obowiązuje świąteczny porządeksprawowania Eucharystii. Msze święte sprawowane są o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30.
 • 12 Niedziela Zwykła. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

  2012-06-24
  1. Informujemy, że zarząd naszej bernardyńskiej prowincji zakonnej dokonał zmian personalnych w naszym klasztorze:
 • 11 Niedziela Zwykła

  2012-06-17
  1. Dzisiaj  w naszej parafii dzieci pierwszokomunijne zakończyły Biały Tydzień. Gorąco prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom odprawić dziewięć I piątków miesiąca. Najlepszą formą pomocy jest towarzyszyć dziecku w tej pięknej i bardzo owocnej praktyce wiary. Niech dzieci w swoich rodzinach znajdują przykład żywej wiary, modlitwy i życia sakramentalnego.
 • 10 Niedziela Zwykła

  2012-06-10
  1. Dzisiaj  w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Specjalnej im. UNICEF i Szkoły Podstawowej Nr 1, polecamy ich waszej modlitwie. Niech w swoich rodzinach znajdują przykład żywej wiary, która przejawia się poprzez dobre życie, modlitwę i praktyki sakramentalne.
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2012-05-27
  1. Kilka dni temu w ołtarzach bocznych zostały zainstalowane dwa drewniane relikwiarze. Na ołtarzu św. Józefa umieściliśmy relikwię fragmentu sutanny bł. Jana Pawła II, drugi relikwiarz – ustawiony na przeciwległym ołtarzu – oczekuje na przekazanie relikwii naszych bernardyńskich świętych – Jana z Dukli i Szymona z Lipnicy. Dziękujemy za ofiary, dzięki którym mogliśmy sfinansować relikwiarze i zapraszamy do modlitwy przed relikwiami błogosławionego Papieża Polaka.
 • 7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2012-05-20
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym kończy się okres wielkanocny, w którym każdy katolikpowinien przyjąć komunię świętą. Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętejw najbliższych dniach.
 • 6 Niedziela Wielkanocna

  2012-05-13
  1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy naszego współbrata – o. Seweryna Matyjasika pracującego w Argentynie wśród Polonii, Peruwiańczyków, Argentyńczyków i Indian. Po każdej Mszy świętej ojciec misjonarz będzie zbierał datki na rzecz placówek misyjnych. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złotówkę przeznaczoną na ten cel.
 • 5 Niedziela Wielkanocna

  2012-05-06
  1. Maj jest miesiącem szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.