Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 8 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2013-05-19
  1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Jubileuszowe Misje Święte, które będą trwały do przyszłej niedzieli włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby wygospodarować czas i wziąć udział w tych niecodziennych rekolekcjach w roku Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej klasztoru, a także na folderach, które zostały wystawione na ławkach pod chórem organowym oraz na półkach w przedsionku kościoła.
 • 7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2013-05-12
  1. W dniu dzisiejszym ośmielamy się zwrócić z prośbą do wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła z prośbą o pomoc finansową w zorganizowaniu uroczystości Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium. W piątek odebraliśmy feretron, w którym figura Matki Bożej Rzeszowskiej zostanie przeniesiona na plac koronacyjny w dniu 12 września. Feretron można zobaczyć w kaplicy Serca Pana Jezusa. Niedługo gotowa też będzie nowa sukienka jubileuszowa i komplet ornatów na wrześniowe uroczystości. Przy wyjściu z Bazyliki stoją nasi Ojcowe ze skarbonami, do których można wrzucać datki. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy na te cele składają ofiary pieniężne.
 • 5 Niedziela Wielkanocna

  2013-04-28
  1. W dniu dzisiejszym „Teatr Młodych” wystawi dwa krótkie przedstawienia: „Matka i córka” oraz „Chrystus połamany”. Spektakl odbędzie się o 13.00 w auli bł. Jana Pawła IIi będzie trwał 40 minut.
 • 4 Niedziela Wielkanocna

  2013-04-21
  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się w intencji młodych ludzi, aby odpowiadali na głos Boga wzywający ich do pójścia za Nim w stanie kapłańskim i zakonnym. Powierzajmy także kleryków oraz kandydatów na braci i siostry zakonne prosząc dla nich o łaskę wytrwania w powołaniu.
 • 3 Niedziela Wielkanocna

  2013-04-14
  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy V Ogólnopolski Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Ja wierzę Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”. Gorąco zachęcamy do lektury i rozważania Słowa Bożego zarówno w rodzinach jak i w czasie modlitwy indywidualnej.
  Przy naszej Bazylice zawiązała się „Grupa Biblijna”, której spotkania odbywają się w każdy czwartek. Najbliższe spotkanie: 18 kwietnia o g. 17.00 w salce młodzieżowej.
 • 2 Niedziela Wielkanocna

  2013-04-07
  1. Dzisiaj, z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego przed Mszą o 15.00 odmówimy koronkę, a na 18.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  2013-03-31
  1. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne połączone z odmówieniem modlitw trzeciego dnia nowenny i koronki do Bożego Miłosierdzia.
 • Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

  2013-03-24
  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będzie to czas głębokiego przeżywania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, a potem obchód Paschy Chrystusa. Prosimy o modlitwę w intencji spowiedników i przystępujących do spowiedzi.
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-03-17
  1. W naszym kościele zaczęliśmy dzisiaj wielkopostne rekolekcje. Prowadzi je o. Mirosław Bijata, paulin z Wrocławia. Od jutra do środy włącznie zapraszamy na Msze święte z naukami rekolekcyjnymi na 9.00 i 18.30. Zachęcamy też, aby w dniach rekolekcji słuchać radia Via. Między 13.00 a 14.00 będą tam prowadzone audycje ubogacające treści rekolekcji.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-03-10
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych w naszej Bazylice. Droga krzyżowa sprawowana jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o 17.00, a młodzież o 19.10. Przypominamy, że za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 • 3 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-03-03
  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie witamy serdecznie brata diakona Amosa Smolarka, który do końca maja będzie odbywał w naszym klasztorze praktykę duszpasterską przygotowując się do przyjęcia święceń kapłańskich. Jego osobę polecamy Waszej życzliwości i pamięci.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2013-02-24
  1. W najbliższy czwartek Ojciec Święty Benedykt XVIkończy swoją posługę na Stolicy Piotrowej. Bardzo prosimy o pamięć w modlitwie w intencji Ojca świętego, a także kardynałów, którzy już niedługo zbiorą się na konklawe, aby wybrać nowego papieża.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.