Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 5 Niedziela Zwykła

  2013-02-10
  1. Jutro przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele obchodzimy jako Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości diecezjalne w tym dniu odbędą się w naszej Bazylice o g. 9.00.Przewodniczyć im będzie ks. bp Kazimierz Górny. Bardzo prosimy, aby umożliwić osobom chorym i starszym dodarcie do kościoła. Po głównej Mszy świętej będzie udzielany sakrament chorych.
 • 4 Niedziela Zwykła

  2013-02-03
  1. Obchodzimy dzisiaj 4 Niedzielę Zwykłą, ale z racji przypadającego w dniu 3 lutego wspomnienia św. Błażeja patrona wszystkich, którzy muszą dbać o gardło i struny głosowe, po każdej Mszy świętej będzie miało miejsce tradycyjne poświęcenie jabłek.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2013-01-27
  1. W piątek zakończyliśmy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Islamu, a dzisiaj na 16.30 rzeszowska Fara zaprasza do modlitwy w ramach obchodów Dnia Judaizmu i Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.
 • 2 Niedziela Zwykła

  2013-01-20
  1. W dniach 18-25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitw w tej intencji.
 • Uroczystość Chrztu Pańskiego

  2013-01-13
  1. Uroczystość Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy w naszym kościele będziemy śpiewać do 2 lutego. Do tego czasu można też oglądać szopkę.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego

  2013-01-06
  1. Dzisiaj o g. 12.00 na Placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Będzie to radosne, wspólne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Syna Bożego poprzez kolędowanie i udział w jasełkach ulicznych. Zachęcamy do udziału w tym korowodzie.
 • Uroczystość Świętej Rodziny

  2012-12-30
  1. W dzisiejszą uroczystość pragniemy pamiętać w modlitwie o naszych rodzinach. Szczególną pamięcią obejmijmy rodziny przeżywające kryzysy i rozbite. Prośmy Jezusa o łaskę pojednania i pokoju dla wszystkich zwaśnionych, a także o umocnienie we wzajemnej miłości.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2012-12-25
  1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Jutro, w drugim dniu świąt, obchodzić będziemy święto św. Szczepana. W naszym kościele Msze święte – wg porządku niedzielnego. Eucharystii o g. 18.30 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie uczelni katolickich w Polsce, a zwłaszcza Katolickiego Uniwersytetu Lubelski oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 • 4 Niedziela Adwentu

  2012-12-23
  1. Trwa przedświąteczna spowiedź. Dzisiaj spowiadamy od 6.00 do 19.00. Jutro spowiedź – od 6.00 do 12.00. Potem kościół zostanie zamknięty i poddany ostatnim przygotowaniom na święta Narodzenia Pańskiego. Informujemy też, że w czasie świąt nie będziemy pełnić posługi w konfesjonale.
 • 3 Niedziela Adwentu

  2012-12-16
  1.  W zeszłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 2480 złotych. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i członkom Żywego Różańca, którzy przeprowadzili zbiórkę.
 • 2 Niedziela Adwentu

  2012-12-09
  1. W drugą niedzielę Adwentu w Polsce i wśród Polonii już po raz trzynasty obchodzony jest  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 • 1 Niedziela Adwentu

  2012-12-02
  1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który w Polsce obchodzony będzie pod hasłem: „Być solą ziemi”. Przypominamy, że w Kościele powszechnym trwa Rok Wiary, który jest wezwaniem do poznania na nowo żywego i kochającego Boga. Zachęcamy, aby codziennie medytować Słowo Boże. Zapraszamy też do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, który przez cały dzień można adorować w naszej Bazylice.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.