Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 23 Niedziela Zwykła

  2012-09-09
  1. W naszym kościele od piątku trwają uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory Maryjne o 18.00.
 • Uroczystość Narodzenia NMP

  2012-09-08
  1. W naszym kościele można dzisiaj uzyskać odpust zupełny z racji uroczystości Narodzenia NMP. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, wyznanie wiary, modlitwa „Ojcze nasz”, modlitwa w intencjach polecanych przez papieża Benedykta XVI oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować za siebie albo za jednego zmarłego.
 • 22 Niedziela Zwykła

  2012-09-02
  1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze święte z tej okazji zostaną odprawione wg następującego porządku:
 • 21 Niedziela Zwykła. Uroczystość NMP Częstochowskiej

  2012-08-26
  1. Zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich, którzy w naszym Sanktuarium wyprosili jakieś szczególne łaski o składanie świadectw. Można to czynić osobiście w rozmowie z Kustoszem Sanktuarium, listowo – pisząc na adres klasztoru, bądź pocztą elektroniczną wysyłając do nas e-maile. Składając świadectwa łask i cudów wyproszonych za wstawiennictwem Matki Bożej Rzeszowskiej umacniamy się w wierze i wyrażamy wdzięczność Bogu za dar tego miejsca i wstawiennictwa Maryi.
 • 20 Niedziela Zwykła

  2012-08-19
  1. Zbliża się Jubileusz 500-lecia naszego Sanktuarium. Pięknym darem dla Matki Bożej z tej okazji mogą się stać świadectwa łask i cudów wyproszonych w jej rzeszowskim Sanktuarium. Bardzo prosimy wszystkich, którzy na tym miejscu doświadczyli szczególnego wstawiennictwa Maryi o nadsyłanie świadectw. Można to uczynić pocztą pisząc listy na adres klasztoru, drogą elektroniczną – wysyłając do nas maile, albo w bezpośredniej rozmowie z Kustoszem Sanktuarium.
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  2012-08-15
  1. Dzisiaj obowiązuje niedzielny porządek sprawowania Eucharystii. Zapraszamy na Msze święte o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 16.30 i 18.30.
 • 19 Niedziela Zwykła

  2012-08-12
  1. W tym tygodniu, we środę, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto tytularne naszego kościoła. W tym dniu chcemy dziękować Bogu za to, że 499 lat temu objawiła się tu Maryja i że to wydarzenie dało początek naszemu Sanktuarium. Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Kazania odpustowe wygłosio. Sławomir ZaporowskiOFM z Piotrkowa Trybunalskiego, a sumie odpustowej o 12.00 przewodniczyć będzie Przewielebny Ojciec Prowincjał Jarosław Kania OFM.
 • 18 Niedziela Zwykła

  2012-08-05
  1. Wczoraj wyruszyła 35 Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i korzystania z radiowych relacji na antenie Radia Via.
 • 17 Niedziela Zwykła

  2012-07-29
  1. Dołączamy do apelu Biskupów Polskich i zachęcamy by sierpień był we wszystkich katolickich domachmiesiącem abstynencji i trzeźwości.
 • 16 Niedziela Zwykła

  2012-07-22
  1. Dołączamy się do apelu księdza biskupa i serdecznie zachęcamy do udziału w rzeszowskiej pielgrzymce na Jasną Górę.
 • 15 Niedziela Zwykła

  2012-07-15
  1. Przypominamy o potrzebie godnego ubioru w kościele. Bardzo prosimy, aby dziewczęta i kobiety unikały zbyt krótkich sukienek i spódnic, odsłoniętych ramion i pleców, a mężczyźni – krótkich spodenek, koszulek bez rękawów i strojów zbyt sportowych. Eucharystia jest dla chrześcijanina spotkaniem z żywym i prawdziwym Chrystusem. Niedzielna Msza święta powinna być najważniejszym wydarzeniem w całym tygodniu, dlatego udział w niej domaga się odświętnego, schludnego i czystego ubrania.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2012-07-08
  1. W zeszłym tygodniu odszedł do Pana nasz Współbrat – o. Waldemar Batorski, który przez ostatnie siedem lat pełnił posługę duszpasterską w tym klasztorze. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji zmarłego, a zwłaszcza za uczestnictwo we Mszy świętej żałobnej, która we środę została odprawiona w naszym kościele, oraz w pogrzebie, który dzień później miał miejsce w Radecznicy. W dalszym ciągu polecamy zmarłego Waszym modlitwom i informujemy, że Msze święte gregoriańskie w jego intencji zostaną odprawione w miesiącu listopadzie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.