Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  2012-04-08
  1. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na g. 18.00 na nabożeństwo eucharystycznei kolejny dzień nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
 • Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

  2012-04-01
  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Będzie to czas głębokiego przeżywania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, a potem obchód Pachy Chrystusa. Prosimy o modlitwę w intencji spowiedników i przystępujących do spowiedzi.
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-03-25
  1. Dzisiaj przeżywamy 20 rocznicę powstania naszej Diecezji. Z tej okazji o 13.00 w kościele katedralnym zostanie(-ła) odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusz ks. Kazimierza Górnego.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-03-18
  1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.. Zapraszamy na Msze święte z okolicznościowym kazaniem na godzinę 9.00 i 18.30.
 • 3 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-03-11
  1. Dzisiaj po Mszach świętych można składać datki do puszek na rzecz pomocy misjonarzom. Już teraz składamy staropolskie: „Bóg zapłać!”.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-03-04
  1. Z okazji przypadającego dzisiaj jubileuszu 50-lecia ustanowienia Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu dziękujemy dobremu Bogu Jego szczególną obecności wśród nas w darze Eucharystii. O godzinie 15.00 zostanie(-ła) odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2012-02-26
  1. Kilka dni temu rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego czasu przez pogłębioną modlitwę, post i jałmużnę. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 • 7 Niedziela Zwykła

  2012-02-19
  1. Za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego czasu przez modlitwę, post i jałmużnę. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 • 6 Niedziela Zwykła

  2012-02-12
  1. W czwartek, 16 lutego br.  w Farze Rzeszowskiej odbędzie się VI Wieczór Modlitewny (17.30 – Adoracja; 18.00 – Msza św. i modlitwy za wstaw. bł. Jana Pawła II i bł. Natalii Tułasiewicz) w ramach comiesięcznej modlitwy za wspólnoty szkolne Rzeszowa i okolicy.Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów i rodziców. Po nabożeństwie spotkanie duszpasterstwa nauczycieli.
 • 5 Niedziela Zwykła

  2012-02-03
  1. W sobotę, 11 lutego we wspomnienie M.B. z Lourdes,  będziemy przeżywać XX Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość Diecezjalna odbędzie się  w Bazylice Mniejszej – Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystię będzie sprawował Biskup Rzeszowski Kazimierz Górny. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na „sposób lourdzki”.  Gorąco prosimy, aby pomóc osobom chorym i starszym, które chciałyby osobiście wziąć udział w tej modlitwie.
 • 4 Niedziela Zwykła

  2012-01-29
  1. Rozpoczęły się zimowe ferie szkolne. W związku z wyjazdami dzieci i młodzieży na obozy zimowe bardzo prosimy rodziców, by zadbali o uczestnictwo ich pociech w niedzielnych Mszach świętych.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2012-01-22
  1. Dzisiaj o 13.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu obdarzonej niezwykłym głosem, laureatki programu „Mam talent” Magdy Welc. Po koncercie będzie można nabyć płytę z kolędami w wykonaniu artystki i w ten sposób wesprzeć rozwój jej talentu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.