Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ośmiodniowe święto Maryi Niepokalanej
Dzisiaj zakończyła się w naszej Bazylice oktawa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przez osiem dni w sposób uroczysty czciliśmy Matkę Najświętszą, dziękując Wszechmogącemu Bogu za ten piękny dar. Wieczorne nabożeństwa (Msze święte poprzedzone Nieszporami Maryjnymi z procesją) gromadziły w kościele licznych wiernych. Kazania głoszone przez ks. kanonika Franciszka Dziedzica, będące jednocześnie rekolekcjami Adwentowymi, umacniały w wierze, miłości i nadziei na osiągnięcie zbawienia. Kaznodzieja pomagał prostować ścieżki naszego życia, przygotowując na powtórne przyjcie Jezusa Chrystusa i ponowne przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia. Wskazywał drogę, którą winniśmy podążać w ziemskiej wędrówce ku wiecznemu szczęściu; drogę uniżenia, pokory, wiary, służby drugiemu człowiekowi. Przewodniczką w przepełnionym zadumą i ciszą Adwentowym oczekiwaniu na przyjście Mesjasza jest Maryja. Towarzysząc nieustannie każdemu człowiekowi, kieruje nasze myśli ku swojemu najdroższemu Synowi.
Uroczystej Mszy świętej wieńczącej obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski.
Po zakończeniu Eucharystii miał miejsce koncert zespołu „Fos-Zoe” zatytułowany „Adwentowe zamyślenia” z piękną poezją ks. Zbigniewa J. Czuchry MS. Refleksyjne utwory muzyków przy akompaniamencie gitary i skrzypiec przeplatane były słowem księdza Saletyna. Traktowało ono o miłości, przyjaźni z Bogiem, tęsknocie za Niebem, Maryi, nadziei, zagubieniu współczesnego człowieka. W skłaniających do przemyśleń utworach brzmiały pytania czy nie zagubimy się w drodze do nikąd, pytania o ludzkie piękno, harmonię, ciszę, cel, Boga.

Zdjęcia: Piotr Szobak

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.