Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Parafialny Zespół Caritas

Podstawową jednostką organizacyjną Caritas Diecezji Rzeszowskiej – podobnie jak całej Caritas Polska - jest Parafialny Zespół Caritas. Jest to zespół ludzi dobrej woli, który przejął na siebie zadanie niesienia konkretnej pomocy osobom potrzebującym na terenie własnej parafii. Znajdują się oni najbliżej potrzebujących, dlatego najtrafniej potrafią ocenić ich sytuację życiową i najszybciej służyć pomocą.

Do zadań członków Caritas Parafii należy: animowanie wspólnoty parafialnej i ludzi dobrej woli z jej terenu do czynnej miłości swoich bliźnich; pełne i stałe rozpoznawanie potrzeb i możliwości świadczenia pomocy; organizowanie tej pomocy w obrębie parafii i poza jej granicami.

Zespół organizuje pracę na terenie parafii poprzez: organizowanie pomocy doraźnej i długofalowej osobom potrzebującym, a pomoc obejmuje tych, którzy znajdują się w trudnym położeniu materialnym, zdrowotnym lub duchowym. Dotyczy to głównie rodzin wielodzietnych i niepełnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, jak również ludzi starszych, samotnych, niepełnosprawnych itp. Członkowie Zespołu uczą się dostrzegać w każdym potrzebującym człowieku Chrystusa; uczą się rozpoznawać w sobie dary Ducha Świętego, Ducha Rady i Umiejętności, aby właściwie rozpoznawać przyczyny ludzkiej biedy i eliminować jej skutki.

W naszej parafii Zespół Caritas odwiedza chorych, dogląda dzieci w rodzinach dysfunkcyjnych, troszczy się o podstawowe potrzeby ludzi ubogich, zaopatruje dzieci z ubogich rodzin w przybory szkolne, obdarowuje je okolicznościowymi prezentami (św. Mikołaj, święta), a także pozyskuje i rozprowadza żywność.


Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas odbywają się w I wtorki m-ca  o 16.00 w salce Caritas na terenie klasztoru.
Opiekunem grupy jest o. Rafał Jan Klimas OFM (tel 17.853.34.95 w. 119)

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.