Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Pierwsza komunia święta
Tegoroczna pierwsza komunia święta w naszej Bazylice wpisała się w oktawę Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W niedzielę, na Mszy świętej o godzinie 10.30 po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swojego serca jedenaścioro dzieci ze Szkoły Specjalnej im. UNICEF w Rzeszowie, a o godzinie 12.00 trzydzieścioro dwoje ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił J. E. ks. bp Marian Buczek, ordynariusz diecezji charkowsko – zaporowskiej na Ukrainie.
W homilii zwracał się do dzieci z prośbą, aby Chrystus Eucharystyczny zawsze gościł w ich sercach, by nie dały się zwieść mirażom współczesnego świata, i pamiętały, że Jezus - żywy, prawdziwy Bóg, jest najważniejszy. Zachęcał rodziców do mądrego wychowania, pogłębiania wiary, która jest w życiu nieodzowna, i bardzo pomocna w trudnych życiowych chwilach. Bliscy, przykładem życia powinni wcielać swoim pociechom zasady życia zgodnego z Ewangelią, i zbliżać do Kościoła. Bł. Jan Paweł II wielokrotnie przypominał, że człowiek bez Boga nie wie dokąd zmierzać, jaki jest jego cel. Kaznodzieja podkreślał znaczenie krzyża, jako znaku, który stwarza człowiekowi możliwość normalnego życia. O Jego mocy przekonali się także mieszkańcy wschodniej Ukrainy, gdzie biskup od pięciu lat pracuje. Dwa lata temu przed każdą miejscowością postawili nowy krzyż ze słowami Zbaw nas i ochraniaj. Zmienili dotychczasowe życie, w którym teraz najważniejsze są wartości chrześcijańskie.
Z ramienia klasztoru odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do pierwszej komunii świętej byli: o. Ekspedyt Osiadacz i o. Hieronim Staroń.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.