Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Pogrzeb O. Jana Kapistrana OFM

W dniu dzisiejszym miał miejsce pogrzeb zmarłego kilka dni temu o. Jana Kapistrana Banacha OFM. Trumna z ciałem zmarłego została przywieziona do Bazyliki przed godziną 10.00. Ojciec kustosz Rafał Klimas w towarzystwie współbraci z rzeszowskiego klasztoru wprowadził doszesne szczątki zmałego do kościoła, a o 11.30 przewodniczył jutrzni w jego intencji.

W samo południe rozpoczęła się uroczysta Msza święta pogrzebowa. Zgromadzonym licznie kapłanom, braciom i siostrom zakonnym, klerykom i nowicjuszom, a także wiernym świeckim w modliwie przewodniczył J. E. ks. bp Kazimierz Górny, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. Wśród dostojnych koncelebransów obecni byli księża infułaci: Wiesław Szurek, Józef Sondej i Stanisław Mac, przedstawiciel Prowincjała OO. Bernardynów - O. Kajetan Kowalski OFM, definitorzy, gwardiani i współbracia z wielu bernardyńskich klasztorów z Polski i zagranicy. Kazanie wygłosił współbrat z nowicjatu zmarłego- o. Mariusz Lepianka OFM. Uroczystościom pogrzebowym na cmentarzu przewodniczył ks. infułat Stanisław Mac, proboszcz parafii katedralnej w Rzeszowie.

W przemówieniu na zakończeniue Mszy świętej ks. bp Kazimierz Górny wyraził wdzięczność za dwudziestoletnią gorliwą pracę śp. o. Jana Kapistrana w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Mówił o umiłowaniu przez zmarłego Eucharystii i posługi w konfesjonale.

Naszego drogiego Ojca Jana Kapistrana polecajmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

 

Zdjęcia: o. Wiktor P. Tokarski OFM

 

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.