Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Pokazy filmu "October Baby"
Działająca przy naszym klasztorze fundacja "Charismata" zorganizowała w grudniu pokazy filmu "October Baby" opowiadającego historię dziewczyny, która w wieku 19 lat dowiaduje się, że jest adoptowana i że urodziła się pomimo podjętej przez jej matkę próby aborcji. Pokazy odbywały się w dwóch miejscach: Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. J. S. Pelczara, a także w Wojewódzkim Domu Kultury. W ciągu 5 dni  w czasie 23 seansów film obejrzało 3366 osób. Byli to przede wszystkim uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Koordynacją całości przedsięwzięcia zajęli się członkowie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Patronat medialny objęło Katolickie Radio Via oraz portal www.żywawiara.pl.

Warto nadmienić, że pokazy filmu "October Baby" były drugą akcją w duchu nowej ewangelizacji wspieraną przez fundację "Charismata". Pierwszym projektem było wytłoczenie i rozesłanie do katechetów w Polsce 16 tysięcy płyt DVD ze świadectwem Dobromira "Maka" Makowskiego, pt. "Byłem marionetką diabła" przeprowadzonym w sierpniu 2012 r.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.