Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Procesja Bożego Ciała i jej zakończnie przy Sanktuarium M.B.Rzeszowskiej (ZDJĘCIA)
Każdego roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa wyruszamy z Chrystusem ukrytym pod osłoną Chleba na ulice naszych miast i wsi. W Rzeszowie centralna procesja od wielu lat rozpoczyna się po Mszy Świętej o godzinie 9.00 w kościele farnym. Przewodniczył jej J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, był obecny także ks. bp Kazimierz Górny oraz duchowieństwo, osoby konsekrowane i klerycy. Wzięły w niej udział licznie zgromadzone dzieci sypiace kwiaty i dzowniące dzwoneczkami, przedstawiciele władz, służby mundurowe, cechy, reprezentacje szkolne, grupy duszpasterskie i wielu wiernych. Poszczególne ołtarze przygotowywane były przez parafię Świętego Krzyża, wojsko i policję, służbę więzienną i straż.
Ostatni ołtarz był umiejscowiony przy naszym kościele. Tutaj nastąpiło zakończenie procesji, uroczyste odśpiewanie Te Deum, błogosławieństwo, a także zaproszenie na Festiwal Wiary skierowane przez Ordynariusza Diecezji oraz na wieczorny koncert  Jednego Serca Jednego Ducha, o którym mówił Pan Jan Budziaszek.
Autor:AS / 2015-06-04

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.