Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Rekolekcje wielkopostne i "Męskie rekolekcje"
Jak zwykle w V Niedzielę Wielkiego Postu w naszym kościele rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje. Ich celem jest pogłębienie życia duchowego i przygotowanie do świętowania Paschy Chrystusa. W tym roku rekolekcje prowadził ks. Jacek "Wiosna" Stryczek, kapłan Archidiecezji Krakowskiej, pomysłodawca i inicjator wielu akcji dobroczynnych, m.in. "Szlachetnej Paczki" i "Akademii Przyszłości". Równolegle do rekolekcji ogólnych ks. Jacek prowadził też rekolekcje dla mężczyzn pod hasłem "Walczyć, kochać, wierzyć".
Zarówno jedna jak i druga propozycja rekolekcji spotkała się z dużym zainteresowaniem wiernych. Nauki ogólne były głoszone na wszystkich Mszach w niedzielę, a w poniedziałek, wtorek i środę o 9.00 i 18.30. "Męskie rekolekcje" obejmowały trzy spotkania od poniedziałku do środy o g, 20.00. Oprócz uczestników zgromadzonych w Bazylice rekolekcji słuchało też wielu mężczyzn przy odbiornikach radiowych, gdyż spotkania były w całości transmitowane przez Katolickie Radio Via.
Zapis "Męskich rekolekcji" dostępny jest na portalu www.żywawiara.pl

Zdjęcia: Piotr Szobak

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.