Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Spotkanie dobrodziejów
Kilka tygodni temu kustosz sanktuarium o. Rafał Klimas OFM zwrócił się do wiernych z apelem o pomoc w przygotowaniu nowych koron dla Matki Bożej Rzeszowskiej z okazji zbliżającego się Wielkiego Jubileuszu Sanktuarium przypadającego na rok 2013. Apel ten spotkał się z bardzo ciepłym odzewem. Do dzisiaj zgłosiło się do nas ponad dwustu darczynców, którzy przez ofiary pieniężne, a także składane wota chcą mieć udział w przygotowaniu nowych koron dla figury Matki Bożej z Dzieciątkiem.
Dzisiaj o 18.30 w cudownej kaplicy Pani Rzeszowa została odprawiona Msza święta za wszystkich ofiarodawców. W wygłoszonym kazaniu kustosz tego miejsca zapowiedział reaktywację Bractwa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które niegdyś istniało przy naszym klasztorze zrzeszając najgorliwszych czcicieli Maryi.
Akcja zbierania wotów trwa nadal. Biżuterię, szlachetne kamienie lub pieniądze na przygotowanie nowej korony można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.