Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Spotkanie z Igorem Janke
Podobnie rok temu tak i w tym roku na grudzień zostały zaplanowane dwie katechezy audiowizualne. Pierwsza z nich odbyła się z udziałem Igora Janke, publicysty współpracującego z dziennikiem "Rzeczpospolita", który kilka tygodniu temu wydał biograficzną książkę poświęconą Viktorowi Orbánowi, premierowi Węgier. Spotkanie, pt. "Rewolucja Viktora Orbána" zostało zorganizowane we współpracy z wydawnictwem Demart.
Gość spotkania opowiadał o odważnych reformach dokonywanych na Węgrzech przez prawicowy rząd Orbána. "We współczesnej Europie - mówił Janke - bardzo brakuje przywódców podobnych do Viktora Orbana. Przywódców, którzy potrafią wyznaczać sobie  trudne cele i konsekwentnie do nich dążyć. [...] Viktor Orban  należy do nielicznego grona polityków, którzy realizują swoje obietnice wbrew wszystkiemu. Nie pozostaje to bez echa. Często musi twardo walczyć o swoje racje, co nie przysparza mu przyjaciół, ale to go nie zniechęca. To chodząca i rządząca osobowość, nie mająca sobie równych". W drugiej części spotkania padło wiele merytorycznych pytań do gościa, a na koniec odbyła się promocja jego książki.
Kolejna katecheza audiowizualna odbędzie się już za tydzień, we wtorek (11 grudnia).

Zdjęcia: Piotr Szobak

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.