Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Srebrny jubileusz chóru
W dniu dzisiejszym chór rzeszowskiej Bazyliki OO. Bernardynów świętował jubileusz 25 lat istnienia. O godzinie 15.00 sprawowana była uroczysta Msza święta z udziałem chóru, której przewodniczył obecny opiekun zespołu, o. Rafał Klimas OFM.
Chór mieszany przy kościele Bernardynów powstał w 1985 r. jako kontynuacja chórów działających tu w okresie międzywojennym i powojennym. Inicjatorem powstania był o. Metody Kornacki, ówczesny gwardian i proboszcz parafii. On też, obok o. Cherubina Pająka, był pierwszym dyrygentem zespołu. Liczba chórzystów (w większości emerytów) zmienia się, ale nie przekracza 30 osób. W repertuarze liczącym ponad 200 utworów znajdują się pieśni adwentowe, wielkopostne, maryjne, eucharystyczne, patriotyczne i kolędy. Chór uświetnia nabożeństwa i uroczystości w Bazylice, ale występuje też w innych kościołach Rzeszowa. Koncertuje w czasie pielgrzymek do sanktuariów maryjnych. 

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.