Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Środa Popielcowa
1. Dziś rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
Dzisiaj w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msza św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
W tym dniu jest również okazja, aby jałmużną wesprzeć potrzebujących, gdyż po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie także wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla nich.
Natomiast pod chórem i w przedsionku są do wzięcia Skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, z których ofiary przed Wielkanocą przekazane są na pokrycie leczenia chorych dzieci. Na Caritas możemy także przeznaczyć 1% naszego podatku wpisując odpowiedni KRS (szczegóły na plakacie).
 
2. Wczwartek11 lutego  będziemy przeżywać XXIVŚwiatowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w naszym Sanktuariumo godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.
 
3. W piątek 12 lutego o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku. Następnie przejście ul. Szopena, Aleją Lubomirskich, 3 Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do naszego Sanktuarium, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy przynieść świece.
 
4. W czwartek 11 lutego w godz. 16.00-18.30 i w piątek 12 lutego w godz. 16.00-18.00 Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 
5. Od 1 Niedzieli Wielkiego Postu w Roku Miłosierdzia co tydzień będziemy odmawiać przed Najśw. Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
Autor:AS / 2016-02-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.