Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Środa Popielcowa
1. Msze święte w naszej Bazylice sprawowane są dzisiaj wg porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, a także o 16.30 i 18.30. Na każdej Mszy ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem.
 
2. Po każdej Mszy świętej parafialny zespół „Caritas” zbiera datki do puszek na rzecz biednych osób i rodzin. Niech nasza troska o człowieka potrzebującego będzie jednym z przejawów wielkopostnego nawracania się i odpowiedzią na Jezusowe wezwanie do jałmużny.
 
3. Przypominamy, że dzisiaj obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a także na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jednego do syta i dwóch mniejszych.
 
4. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby w Wielkim Poście znaleźć czas na codzienne rozważanie Słowa Bożego lub adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy i milczeniu.
 
5. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami materialnymi wspierali remont łącznika między przedsionkiem kościoła a korytarzem Męki Pańskiej. Dzisiaj podczas po Mszy świętej o g. 9.00 zostanie(-ło) dokonane poświęcenie odrestaurowanego krzyża. Mamy nadzieję, że miejsce to stanie się miejscem modlitwy.
 
6. W naszej Bazylice nabożeństwa pasyjne odprawiane będą według następującego porządku:
-  Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
-  Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
-  Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10 (oprócz najbliższego piątku);
-  Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
7. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w niedzielę, 6 kwietnia. W tym roku poprowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Równolegle z rekolekcjami ogólnymi ksiądz biskup poprowadzi rekolekcje dla mężczyzn.
 
8. Pojutrze o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku. Potem nastąpi przejście do naszego kościoła, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zapraszamy wszystkich do udziału. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 
9. We wtorek, 11 marca o g. 19.10 będzie miała miejsce kolejna katecheza audiowizualna, w czasie której podejmiemy temat chrześcijańskiego małżeństwa i rodziny. Gośćmi spotkania, pt. „Skazani na siebie” będą Małgorzata i Tomasz Terlikowscy.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nowennę do Matki Bożej o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.