Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święta Bożego Narodzenia
Uroczystość Bożego Narodzenia w naszej Bazylice rozpoczęła Msza święta – „Pasterka”, która podobnie jak w minionych latach zgromadziła licznych wiernych. O północy, pośród ciemności podniośle zabrzmiała kolęda „Wśród nocnej ciszy”, a o. Wiktor P. Tokarski, kustosz Sanktuarium wniósł Dzieciątko Jezus  i położył w żłobku. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o . Wiktor. Mówiąc o Bożej miłości, podkreślał, że nie musimy na nią zasługiwać, gdyż miłość Boga do każdego człowieka (mimo jego grzechów i nieczystego serca) jest całkowicie bezinteresowna. Bóg rodząc się w warunkach urągających ludzkiej godności chce powiedzieć każdemu z nas, że nie ma dla Niego znaczenia fakt, iż człowiek oddalił się od Boga, ale ważne jest, aby powrócił. Taka jest dobra nowina płynąca z betlejemskiego żłóbka. Bóg uniżając samego siebie, chce nas zapewnić, że kocha każdego człowieka bez względu na jego ułomności, i przyszedł na świat, aby okazać nam swoją nieskończoną miłość. Warto zatem uwolnić się od naszych przyzwyczajeń, zniewoleń utrudniających zrozumienie tajemnicy Bożego Narodzenia. Jeśli uczynimy krok na tej drodze, w naszym sercu z czasem zagoszczą pokój i miłość.
Porannej Mszy świętej o godzinie 7.30 przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski, a w dzień św. Szczepana, męczennika, uroczystej sumie – ks. bp Kazimierz Górny.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.