Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święto Chrztu Pańskiego
1. Wczoraj wspieraliśmy duchowo i materialnie naszych misjonarzy. Dzisiaj mamy możliwość materialnego wsparcia ofiar wojny w Syrii. O godzinie 20.00 w TVP2 transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka esemesowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Dochód trafi na konto Caritas Polska, która prowadzi regularną pomoc, zwłaszcza dla dręczonych i prześladowanych katolików na Bliskim Wschodzie.

2. Przypominamy, że comiesięczne odwiedziny chorych w parafii z racji I piątku, odbędą się za tydzień, w sobotę – 13 stycznia o zwykłej porze.

3. Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy 8 stycznia.
W dni robocze Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 14.00.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.
Plan Kolędy jest następujący:
- w poniedziałek 8 stycznia - ul. M. Konopnickiej numery od 1 do 12
- we wtorek 9 I - ul. M. Konopnickiej nr 14 oraz ul. Podchorążych i Szwoleżerów
- w środę 10 I - ul. Marszałkowska 12, 14, 16 oraz H. Sienkiewicza numery 3 i 5
- w czwartek 11 stycznia - ul. H. Sienkiewicza numery 1, 2 ,7 i 9
- w piątek 12 stycznia - ul. Marszałkowska numery 9 i 15 oraz ul. Różana
- w sobotę 13 stycznia - ul. J. Kochanowskiego i ul. Jabłońskiego
- w poniedziałek 15 stycznia – ulice: Ks. Jałowego, Sokoła, Asnyka, Bernardyńska, Syrokomli, Grottgera i Sobieskiego
- we wtorek 16 stycznia - ul. Grunwaldzka, oraz uzupełnienie kolędy. Rodziny, które w wyznaczonym terminie były przeszkodzono, a chcą przyjąć odwiedziny duszpasterskie w dniu 16 stycznia, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W czasie Kolędy kancelaria czynna będzie w normalnych godzinach.
Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczamy na remont Bazyliki.

4. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczniemy w poniedziałek 15 stycznia o godz. 19. Spotkania odbywać się będą w naszym Bernardyńskim Centrum przy Klaszorze. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

5. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy katolickiej i książek o tematyce religijnej, które codziennie można zakupić w naszym klasztornym kiosku. Zapraszamy też do naszej kawiarenki przy ogrodach, w której przez cały tydzień można napić się dobrej kawy i coś przekąsić ale też zaopatrzyć się dobre ziołowe a lecznicze produkty wg receptur zakonnych. Dochód z kiosku i kawiarenki przeznaczony jest na renowację klasztoru.

6. Dzisiaj kończymy liturgiczny okres bożonarodzeniowy, ale tradycyjnie w kościele do 2 lutego śpiewamy kolędy i codziennie funkcjonuje szopka, do której zapraszamy szczególnie dzieci.

7. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Lucyna – Barbara Szpunar, zam. przy ul. J. Kochanowskiego.
Autor:Klasztor / 2018-01-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.