Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli
1. Dzisiaj każdy katolik w kościele franciszkańskim lub parafialnym może uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli, jeśli odmówi modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga i odmówi dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. oraz po spowiedzi św. w stanie łaski uświęcającej przyjmie Komunię św., będąc wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r.  i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, aby ucichli wichrzyciele a wszyscy z troską pochylili się nad Ojczyzną, która jest wielkim darem i wielkim zbiorowym obowiązkiem. Jest to również miesiąc abstynencji od alkoholu.

3. W piątek, 4 sierpnia, wyruszy 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki. Równocześnie informujemy, że w czwartek 3 sierpnia o godz. 17 będzie jeszcze można zapisać się do grupy św. Jana z Dukli w naszym Bernardyńskim Centrum obok kościoła.

4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w waszej intencji.

5. Już dzisiaj pragniemy wszystkich gorąco zaprosić na Odpust Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia, kiedy przypada 504 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.