Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święto Przemienia Pańskiego
1. W piątek, 4 sierpnia wyruszyła 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie  relacjonuje przebieg pielgrzymki.

2. Jutro przypadają imieniny naszego współbrata o. Kajetana, który pracuje w naszym sanktuarium jako spowiednik, kaznodzieja oraz opiekun Grupy Biblijnej. Wszystkich, którzy chcą otoczyć modlitwą o. Kajetana zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.  Natomiast w czwartek, 10 sierpnia swoje imieniny obchodzi br. Wawrzyniec nasz zakrystian. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona we czwartek o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do modlitwy w intencji solenizanta. Drogim i czcigodnym solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, Pani Miasta Rzeszowa i wstawiennictwa świętych patronów.

3. Od 17 do 19 sierpnia trwać będą „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej". Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski) a zakończy 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, pieszej pielgrzymce na Jasną Górę oraz wszyscy chętni.

4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą "Caritas". Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w Waszej intencji.

5. Już dzisiaj pragniemy wszystkich gorąco zaprosić na Odpust Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia, kiedy przypada 504 rocznica objawienia się tutaj pobożnemu Jakubowi Ado, Matki Bożej.

6. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:

8 VIII: święto św. Ojca Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, prezbitera;

9 VIII: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;

10 VIII: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

11 VIII: święto św. Klary, dziewicy.

7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny lub urodziny składamy nasze franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga oraz ciepła i życzliwości od ludzi na każdy dzień życia.
Autor:Klasztor / 2017-08-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.