Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święto św. Antoniego z Padwy
1.W przyszłym tygodniu rozpoczynamy renowację i konserwację Wielkiego Ołtarza w naszej Bazylice. Nie został on ujęty w pracach 5 lat temu ze względu na brak funduszy. Choć tego na pozór nie widać, wymaga jednak dość pilnych prac naprawczych, bowiem jego ostatnia konserwacja 25 lat temu była tylko częściowa. Jest to po figurze Matki Bożej Rzeszowskiej najcenniejszy obiekt w naszej Bazylice, pochodzący z początku XVII wieku. Prace prowadzone z rusztowań trwać będą do świąt Bożego Narodzenia, natomiast niższe partie chcemy wykonać w przyszłym roku. Koszt całego zadania wynosi  520 tyś złotych. Na połowę zadania pozyskaliśmy dotacje z Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, druga część to udział własny. W związku z tymi pracami, tabernakulum z Najświętszym Sakramentem przeniesione zostało do kaplicy Matki Bożej. Również tam przez ten czas (ze względów estetycznych) będzie udzielany sakrament małżeństwa. Będziemy wdzięczni za wyrozumiałość i wsparcie przy tych pracach. Przy tej też okazji gorąco dziękujemy za ofiary jakie składacie na renowację i utrzymanie Bazyliki, jej obejścia i Klasztoru. Każdego dnia modlimy się w intencji naszych dobrodziejów.

2.W ostatnich tygodniach wykonaliśmy nowy trójwymiarowy, ładnie i estetycznie wkomponowany w kaplicę obraz Matki Bożej Rzeszowskiej. Jest do nabycia w naszym kiosku klasztornym przy furcie, do którego serdecznie zapraszamy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.