Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
1. Dzisiaj w Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski  i przepraszamy za grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.45. O północy w naszej bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.

2. Jutro 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Przypominamy że w Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Taca przeznaczona jest na nasze zakonne WSD.

3. Pierwszego stycznia przypadają imieniny naszego współbrata o. Przybysława Majewskiego, który posługuje w naszej świątyni, jest katechetą w Zespole Szkół Nr 1 i opiekunem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i opieki Maryi oraz polecamy jego osobę waszej modlitwie.

4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego,  6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy hali na Podpromiu o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański i przejdzie ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w orszak i wspólne przeżywanie tajemnicy wcielenia. Udział w orszaku nie zastępuje Mszy św.

5. W sobotę,  6 stycznia 2018 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego rocznica konsekracji księdza biskupa Kazimierza Górnego i księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w katedrze w intencji księży biskupów o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy:  I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych w parafii odwiedzimy w II sobotę – 13 stycznia.

7. Odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę w naszej parafii rozpoczniemy 8 stycznia.
W dni robocze rozpoczynamy o godz. 16.00 a w sobotę o 14.00.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.

Plan kolędy jest następujący:
- poniedziałek, 8 stycznia - ul. M. Konopnickiej numery od 1 do 12
- wtorek, 9 stycznia - ul. M. Konopnickiej nr 14 oraz ul. Podchorążych i Szwoleżerów
- środa, 10 stycznia - ul. Marszałkowska 12, 14, 16 oraz H. Sienkiewicza numery 3 i 5
- czwartek, 11 stycznia - ul. H. Sienkiewicza numery 1, 2 ,7 i 9
- piątek, 12 stycznia - ul. Marszałkowska numery 9 i 15
- sobota, 13 stycznia - ul. J. Kochanowskiego i ul. Jabłońskiego
- poniedziałek, 15 stycznia – ulice: Ks. Jałowego, Sokoła, Asnyka, Bernardyńska, Syrokomli, Grottgera i Sobieskiego
- wtorek, 16 stycznia - ul. Grunwaldzka, oraz uzupełnienie kolędy.
Serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczamy na remont bazyliki.

8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczniemy w poniedziałek 15 stycznia o godz. 19. Spotkania odbywać się będą w naszym Bernardyńskim Centrum przy bazylice. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana mjr Aleksander Szymański zam. przy ul. H. Sienkiewicza, żołnierz AK, więzień niemieckich obozów koncentracyjnych, wielki patriota uhonorowany najwyższymi odznaczeniami państwowymi. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Autor:Klasztor / 2017-12-31
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.