Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Szkolne Koła Caritas u stóp Pani Rzeszowa

13 września 2015 r. w naszych Ogrodach Bernardyńskich Mszą św.  pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp Jana Wątroby zakończył się Ogólnopolski Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie.
Na spotkanie przybyli przedstawiciel Szkolnych Kół Caritas (SKC) z 22 diecezji w Polsce w liczbie ponad dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży z opiekunami i księżmi asystentami. Okazją do spotkania była przypadająca w tym roku 20. rocznica powołania Szkolnych Kół Caritas.
Pierwsze takie koło powstało w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Od soboty uczestnicy zjazdu spotykali się w Hali Podpromie w Rzeszowie, a w niedzielę przeszli w marszu miłosierdzia do Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. W trakcie marszu zaplanowano 6 stacji (przy Hali Podpromie, Zamku Lubomirskich, fontannie multimedialnej, kościele św. Krzyża, kościele farnym i w Ogrodach Bernardyńskich), przy których uczniowie rzeszowskich szkół przedstawili krótkie scenki związane z świętą osobą zaangażowaną w dzieło miłosierdzia. Nad wszystkim czuwał ks. Stanisław Słowik – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a prezydent RP Andrzej Duda wystosował z tej okazji list, który został odczytany wszystkim uczestnikom.

Autor:AS / 2015-09-13

  
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.