Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Transitus - pamiątka śmierci św. Franciszka z Asyżu
3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, naszego Zakonodawcy, do naszej franciszkańskiej świątyni przybyli czciciele św. Biedaczyny z Asyżu, aby uczcić pamiątkę jego prześcia z tego świata do domu Ojca. O godz. 18.30 miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bpa Jana Watroby celebrowana wraz z kapłanami z Kurii Rzeszowskiej oraz z licznych parafii dekanatu i miasta Rzeszowa. Ks. Bp Ordynariusz wygłosił homilię. Po zakończeniu Eucharystii rozpoczeło się nabożeństwo upamiętaniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus, któremu przewodniczył o. Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii. Wzieli w nim udział także J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski oraz Ks.Bp Kazmierz Górny, cała wspólnota naszego klasztoru, duchowieństwo, Siostry zakonne, Franciszkański Zakon Świeckich, Franciszkańska Młodziez Oazowa, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz wielu wiernych.
Po odczytaniu Ewangelii i opisu śmierci św. Franciszka z Asyżu wszyscy modlili się w ciszy, która przenikała pólmrok wokół jego ołtarza. Po błogosławieństwie wszyscy uczcili św. Biedaczynę z Asyżu przez pobożne ucałowanie jego relikwii.
Autor:AS / 2014-10-03

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.