Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Bożego Narodzenia
1. Dzisiejszą Uroczystością Narodzenia Pańskiego rozpoczęliśmy oktawę Bożego Narodzenia.

2. Jutro, w drugim dniu świąt, obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych).
W naszym kościele Msze święte – wg porządku niedzielnego. Eucharystii o g. 12.00 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz naszej Diecezji. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie katolickich uczelni.
 
3. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Z tej okazji na Mszach świętych o g. 9.00 i 18.30 zostanie pobłogosławione wino. Jest to też dzień imienin biskupa Jana, którego polecamy Waszym modlitwom. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona w katedrze o g. 18.00.
 
4. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny.

5. W niedzielę przypada też – dzień Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu zapraszamy na „XI Rzeszowski Marsz za Życiem”. Rozpoczęcie o g. 17.15 na Starym Cmentarzu, przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych. Następnie przemarsz do naszego kościoła, gdzie o g. 18.00 odbędzie się program słowno-muzyczny i  będzie sprawowana uroczysta Msza święta.
  
6. Informujemy, że wizyty duszpasterskie (tzw. "Kolęda") w naszej parafii rozpoczną się 7 stycznia, czyli po uroczystości Trzech Króli.
 
7. Zapraszamy do oglądania ruchomej szopki w naszej Bazylice i adoracji Dzieciątka Jezus.
Autor:AS / 2014-12-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.