Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Chrztu Pańskiego
1. Uroczystość Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy w naszym kościele będziemy śpiewać do 2 lutego. Do tego czasu można też oglądać szopkę.
 
2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o 12.00 będzie śpiewać Strzyżowski Chór Kameralny pod batutą Grzegorza Oliwy. Za organami zasiądzie prof. Tomasz Zając. Po Mszy świętej – koncert kolęd i pastorałek.
 
3. Chór działający przy naszej Bazylice zaprasza na kolędowe czuwanie przy żłóbku dzisiaj o 17.30.
 
4. W najbliższy poniedziałek od 14.00 do 18.00 zespół „Caritas” będzie wydawał artykuły spożywcze dla osób z najuboższych rodzin naszej parafii.
 
5. We wtorek zapraszamy na pierwszą w nowym roku katechezę audiowizualną, pt. „Zobaczyłem twarz diabła”. Naszym gościem będzie ksiądz egzorcysta, który opowie o swojej posłudze, o zagrożeniach, które czyhają na nas ze strony złych duchów oraz o sposobach ochrony przed nimi. Spotkanie rozpocznie się o 19.10.
 
6. We czwartek po Mszy świętej wieczornej około 19.00 odbędzie się drugie spotkanie w ramach kursu dla narzeczonych. Kurs prowadzio. Marian Wachowicz.
 
7. Wczoraj zakończyliśmy wizytę kolędową w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów. Składamy też serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przy tej okazji. W przyszłą niedzielę w czasie kazania o. Rafał Klimas – proboszcz parafii, dokona podsumowania wizyty duszpasterskiej.
 
8. Od poniedziałku dyżury w konfesjonale i kancelarii parafialnej będą sprawowane wg zwykłego harmonogramu.
 
9. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej zostanie zebrana taca, którą przeznaczymy na opłaty związane z ogrzewaniem kościoła. Już dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie za każdą ofiarę na ten cel.
 
10. W niedzielę, 27 stycznia o g. 6.00 organizowany jest wyjazd na jasełka wystawiane przez braci naszego bernardyńskiego seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W planie: uroczysta Msza św. w kalwaryjskim sanktuarium, wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w opactwie benedyktynów w Tyńcu. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy – w niedzielę po każdej Mszy św. u p. Jana w kiosku klasztornym, a w dni powszednie w zakrystii. Wyjazd organizuje o. Fabian Wikiera.
 
11. Trwa remont korytarza przy Bazylice. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane i prosimy o wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że już za kilka dni pracę zostaną zakończone, a korytarz wróci do normalnego użytku. Bardzo prosimy, aby do zakrystii kierować się wejściem przed ołtarzem głównym.
 
12. Z radością informujemy, że kilka dni temu został oddany do użytku parking przy klasztorze. Może on pomieścić 185 samochodów. Parking jest czynny codziennie od 6.00 do 21.00. W niedzielę i święta parkować można za darmo. Przychody z parkingu w najbliższych latach będą przeznaczone na spłatę kredytu, który został zaciągnięty przez Zakon jako tzw. „wkład własny” na realizację całej inwestycji. Za kilka tygodni zostanie udostępniona możliwość wykupienia abonamentów na miejsca parkingowe. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.
 
13. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-    we środę – wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
-    we czwartek – św. Antoniego, opata;
-    w piątek – rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;
-    w sobotę – święto św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, głównego patrona Diecezji Rzeszowskiej.
 
14. W kiosku klasztornym można kupić jubileuszowy kalendarz w promocyjnej cenie, a także czasopisma katolickie. Wśród nich polecamy „Niedzielę” z rzeszowskim dodatkiem oraz „Gościa Niedzielnego”, a w nim artykuł Marcina Jakimowicza, pt. „Baza wirusów” o demonach, które zagrażają ludziom naszych czasów.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.