Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
1. Dzisiaj w I rocznicę Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, chcemy ponowić nasze przyrzeczenia sprzed roku. Po Mszy św. wypowiemy słowa deklaracji i na nowo przyjmiemy Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszym życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Wobec wielu zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych trzeba nam jeszcze mocniej powierzyć Bogu siebie i naszą Ojczyznę.

2. Parafialny zespół Caritas dzisiaj po każdej Mszy św. zbiera ofiary na mikołajowe i świąteczne paczki dla dzieci, oraz rozprowadza świece na wigilijny stół z których dochód przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom. Wszystkim, którzy ochotnym sercem wspierają posługę Caritas serdecznie dziękujemy.

3. Nasi bracia zakonni: Wawrzyniec i Symeon, do środy włącznie, będą roznosić opłatki do rodzin naszej parafii. Szczegółowy plan zamieszczony jest na plakacie w gablocie kościelnej. Poświęcone opłatki są wyrazem naszej duchowej łączności z wami przy wigilijnym stole. W opłatki można zaopatrzyć się również w zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na prace renowacyjne i konserwatorskie w bazylice.

4. W listopadzie przypadają imieniny dwóch naszych współbraci: O. Andrzeja – seniora naszej wspólnoty zakonnej i O. Serafina – wikarego klasztoru. Dostojnym solenizantom życzymy zdrowia i ludzkiej życzliwości oraz obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej. W najbliższą środę 29 listopada podczas Mszy św. o godz. 18.30 złożymy naszym solenizantom życzenia. Zapraszamy was do modlitwy za solenizantów, wraz z nami.

5. W najbliższą Niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas przygotowania do przyjęcia Jezusa Chrystusa i właściwego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. W tym przygotowaniu pomoże nam Msza św. Roratnia z kazaniem, która codziennie sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej o godzinie 6. Dodatkowo „roraty dla dzieci” będą miały miejsce we wtorki i w czwartki o godz. 16.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

6. W pierwszą niedzielę Adwentu wejdzie w życie nowy Program duszpasterski dla Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej zdecydowano, aby w następnych dwóch latach rozwinąć tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie.

7. Niebawem dzień św. Mikołaja, okazja do obdarowania nie tylko dzieci przez rodziców, ale również dorosłych między sobą, choćby życzliwością i dobrym słowem. Nasz Zespół Caritas przygotuje upominki dla dzieci objętych całoroczną opieką parafii. Jest też możliwość dołączenia innych dzieci. Paczki dla nich prosimy dostarczyć do salki Caritas w poniedziałek 4 XII w godzinach od 16 do 18. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie miało miejsce 6 XII o godz. 16 w naszym Bernardyńskim Centrum.

8. Przy naszym Sanktuarium działa wiele grup duszpasterskich, do których możemy się zapisać by pogłębiać naszą wiarę, ubogacać wiedzę i aktywniej uczestniczyć w życiu Kościoła. Szczegółowe informacje na ich temat możemy znaleźć na naszej stronie internetowej i w gablotach. Pilnie poszukujemy męskich głosów do naszego Chóru.Najbliższa lekcja we wtorek w naszym Centrum o godz. 19. Nowe kobiece głosy również mile widziane.

9. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych w parafii, a w liturgii Kościoła wspominamy:
27 XI: św. Franciszka Fasaniego, prezbitera,
28 XI: św. Jakuba z Marchii,
29 XI: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego,
30 XI: święto św. Andrzeja, apostoła.
Autor:Klasztor / 2017-11-26
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.