Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej
1. Msze święte w naszym kościele sprawowane są dzisiaj jak w każdą niedzielę. Nie będzie jednak Eucharystii o 16.30, a wieczorna suma pontyfikalna przy ołtarzu polowym rozpocznie się o 18.00. Poprzedzi ją nowenna do Matki Bożej Rzeszowskiej o 17.30.
 
2. Naszej wieczornej modlitwie w obecności biskupów: Kazimierza i Edwarda, a także kapłanów diecezjalnych i zakonnych, przewodniczyć będzie biskup bernardyński o. Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Będziemy ją przeżywać jako Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin oraz Pielgrzymkę Służb Mundurowych.
 
3. Po sumie zapraszamy na koncert Antoniny Krzysztoń.
 
4. Przypominamy o możliwości uzyskania dzisiaj odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 
5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Dobrodziejom naszego Sanktuarium i Klasztoru. To dzięki Waszym modlitwom i ofiarom materialnym możemy się przygotować na Wielki Jubileusz 500-lecia Sanktuarium, który przypada w przyszłym roku. Obchody jubileuszowe rozpoczniemy już w grudniu tego roku i będą one trwały cały rok. Momentem kulminacyjnym stanie się uroczystość rekoronacji cudownej figury Matki Bożej Rzeszowskiej, którą przewidujemy na wrzesień przyszłego roku.
 
6. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy na tym miejscu, za wstawiennictwem Matki Bożej Rzeszowskiej, wyprosili jakieś szczególne łaski, o składanie świadectw. Można to uczynić drogą listową pisząc na adres Sanktuarium, wysyłając do nas e-maile, albo w bezpośredniej rozmowie z Kustoszem – o. Wiktorem.
 
7. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką i pamiątki z naszego Sanktuarium. Polecamy też nową serię płyt DVD z katechez audiowizualnych. Dostępne są już nagrania spotkań z Małgorzatą Kożuchowską, ojcem Stanisławem Jaroszem, czy świadectwo o szkodliwości jogi. Nabywając płytki wspieramy Fundację „Charismata”, która związała się przy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym działającej przy naszym klasztorze.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.