Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej - Suma Pontyfikalna (ZDJĘCIA)
12 września od chwili odsłonięcia cudownej figury Pani Rzeszowa o godz. 6.00 przez cały dzień bazylikę nawiedzali mieszkańcy Rzeszowa i okolic, aby się wyspowiadać, zyskać odpust i oddać pokłon swojej niebieskiej Matce. Kazania głosił ks.inf Wiesław Szurek.
Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczeła się Uroczysta suma pontyfikalna ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej na ołtarzu polowym w Ogrodach Bernardyńskich. Przewodniczył jej i wysłosił homilię Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej J.E.Ks.Bp Stanisław Jamrozek. Mszę współcelebrowali także J.E.Ks.Bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Kazimierz Górny I Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, Ks.Bp Jan Niemiec, Biskup Pomocniczy Diecezji Kamienieckiej oraz Księża Infułaci, Prałaci wraz z kapłanami z rzeszowskiej kurii, sąsiednich parafii i z różnych stron dieczezji. Licznie przybyły także siostry zakonne.
Z ramienia Zakonu powitał wszystkich Wikariusz Prowincji Niepokolanego Poczęcia oo. Bernardynów o. Kazimierz Kowalski OFM oraz o.Rafał Klimas OFM, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii.
Obecni byli przedstawiciele Władz Miasta Rzeszowa, Starostwa i Województwa Podkarpackiego, którzy ofiarowali w darach ofiarnych trony do kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej, księgi oraz szaty liturgiczne, a także kwiaty.
To dzień, kiedy do Pani Rzeszowa co roku pielgrzymują Rodziny Diecezji Rzeszowskiej oraz Służby Mundurowe, które wystawiły swoje reprezentacyjne oddzialy.
Przybyły także poczty sztandarowe, uczniowie szkół oraz kilka tysięcy wiernych czcicieli Matki Bożej Rzeszowskiej.
Wspólną Eucharystię zakończył akt zawierzenia Matce Bożej oraz dziękczynne Te Deum.
Na koniec odbył sie krótki koncert w wykonaniu orkiestry dętej.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim za obecność, wspólną modlitwę, ofiary duchowe i materialne, życzliwość okazywaną w ciągu całego roku, pomoc w zorganizowaniu Uroczystości Matki Bożej Rzeszowskiej a katolickim rozgłośniom radiowym i regionalnej telewizji za obługę medialną na rzecz sanktuarium.

oo. Bernardyni                               


W TVP RZESZÓW RETRANSMISJA UROCZYSTOŚCI
W NIEDZIELĘ 14.09 o godz. 19.00 (ok 30min)

Autor:AS / 2014-09-12

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.