Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
1. Dziś przeżywamy nakazaną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, z tej racji w naszej Bazylice porządek Mszy św. niedzielny.
W Rzeszowie centralna procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą i przejdzie ulicami miasta do naszej Bazyliki.
Po zakończonej procesji również w Bazylice będzie odprawiona Msza św. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św.
 
2. W Oktawie Bożego Ciała w Bazylice Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.45 a po nim Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiaty. 
 
3. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się dzisiaj w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam.
 
4. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do 19 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś z Krakowa. O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca,  w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie - koncert ewangelizacyjny. Szczegóły na stronie www.festiwalwiary.pl i na plakacie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.