Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana
1. W dniu dzisiejszym Msze święte sprawowane są według porządku niedzielnego.
 
2. Procesja eucharystyczna w naszym kościele będzie miała miejsce w czasie nabożeństwa o 17.45. Zapraszamy na nią nie tylko w dniu dzisiejszym, ale także w czasie całej oktawy. Bardzo prosimy asystę procesyjną, liturgiczną służbę ołtarza, a – od niedzieli – także dzieci pierwszokomunijne o udział w procesjach.
 
3. Dzisiaj wieczorem w Parku Sybiraków odbędzie się kolejny koncert„Jednego Serca, Jednego Ducha”. Rozpoczęcie o g. 19.00.
 
4. W piątek i sobotę zachęcamy do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych z modlitwą uzdrowienia wieńczących 2. Festiwal Wiary. Rekolekcje odbywają się w hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu w godzinach od 10.00 do 22.00. Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować będą mogły to uczynić w recepcji Festiwalu.
 
5. W tym roku uczestnikom Festiwalu będzie towarzyszył zabytkowy krzyż z naszej Bazyliki. Krzyż powróci do Bazyliki w sobotę w nocy.
 
6. Dziękujemy Dobrodziejom naszego kościoła i klasztoru, którzy wspierają nasze inicjatywy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi. Obecnie przygotowywane są nowe trony dla celebransów do kaplicy Matki Bożej, które będą stanowiły komplet z ambonką i klęcznikiem. Wszystkich ofiarodawców zapewniamy o modlitwie przed tronem Rzeszowskiej Pani.
 
7. Ruszyły zapisy na 37. Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę, która 4 sierpnia wyruszy z naszego miasta. Zapisy do grupy św. Wojciecha odbywają sięw tym tygodniu w kościele Farnym. Bliższe informacje dostępne są na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.