Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Najświętszej Trójcy
1.Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której powinien przystąpić każdy katolik, jeśli nie ma przeszkody kanonicznej.
 
2. W środę przypadają imieniny O. Zdzisława Makowieckiego, który od roku posługuje w naszym Sanktuarium jako spowiednik i kaznodzieja. Jest również opiekunem wspólnoty Żywego Różańca. Naszemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, oraz dobrego zdrowia i życzliwości ludzi. Wszystkich, którzy chcą duchowo i modlitwą wspierać O. Solenizanta, zapraszamy 30 maja na wieczorną Mszę św. o 18.30.
 
3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w naszej Bazylice porządek mszy św. niedzielny. W Rzeszowie centralna procesja odbędzie się po mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą i przejdzie ulicami miasta do naszej Bazyliki, przy której będzie czwarty ołtarz. Po zakończonej procesji, w Bazylice będzie odprawiona msza św. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w mszy św., nie wystarczy tylko udział w samej procesji.
 
4. Wieczorem w Boże Ciało zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie o godz. 19.00. Koncert będzie także transmitowany w radiu VIA i TV Trwam.
 
5. W Oktawie Bożego Ciała w Bazylice nabożeństwa czerwcowe rozpoczynać się będą o godz. 17.45, bowiem połączone są z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości Bożego Ciała jak też przez całą oktawę, naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, oraz dzieci sypiące kwiaty. 
 
6. 1 czerwca przypada I piątek miesiąca. W Międzynarodowym Dniu Dziecka otoczmy wszystkie dzieci gorącą modlitwą. W Sercu Bożym składajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę, aby poszanowane w niej było każde ludzkie poczęte życie. Módlmy się o szczerą troskę i miłość rodziców do dzieci, aby wśród dorosłych odnajdywali szlachetność życia i przykład wiary.
 
7. W I sobotę czerwca odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentów.
 
8. Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Finał Festiwalu Wiary, który odbędzie się na hali Podpromie w Rzeszowie w dniach od 1 do 2 czerwca. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak OP. W każdym dniu Msza Święta o godz. 20.30. Wszyscy świeccy chcący wziąć udział powinni się zapisać przez formularz, znajduje się on na: www.festiwalwiary.pl. 
 
9. W sobotę, 2 czerwca, odbędzie się na polach lednickich XXII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych – Lednica 2000. Zaproszenie i szczegóły są na stronie: www.lednica2000.pl/
 
10. Zachęcamy, by na Boże Ciało i Oktawę przystroić okna mieszkań w emblematy eucharystyczne. Jest to wyraz wyznania swojej przynależności do Chrystusa i Kościoła, podobnie jak przez udział w procesji eucharystycznej. Gotowe emblematy można zakupić w naszym sklepiku.
 
11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Tadeusz Kluz, zam. przy ul. Szwoleżerów. Jego duszę i naszych bliskich zmarłych, polećmy Bożemu Miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2018-05-27
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.