Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia NMP
1.Wczoraj rozpoczęliśmy doroczny Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Dzisiaj przypada święto Narodzenia NMP, 253 rocznica koronacji Cudownej Figury M.B.Rz. Wieczorem o godz. 17.30 modlitwa Róż Różańcowych przed Cudowną Figurą Matki Bożej, a następnie o 18 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po Mszy św. Apel Maryjny i pożegnanie z Matką Bożą.

2. Podczas pięciodniowego Odpustu będą miały miejsce pielgrzymki różnych grup i stanów. Jutro o godz. 9 pielgrzymka uczniów i nauczycieli szkół: gimnazjalnych, natomiast w poniedziałek 12 września o godz. 9 pielgrzymka szkół średnich miasta Rzeszowa, które poprzez delegacje z pocztami sztandarowymi przybywają na rozpoczęcie nowego roku nauki, do Patronki naszego grodu.

3. Dorosłych zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 17.30, a następnie Mszę św. o godz. 18.: jutro 9 września w pielgrzymce do M.B. przybywają członkowie grup apostolskich i stowarzyszeń, którym przewodniczył będzie Ks. Bp Edward Białogłowski, 10 września młodzież z całego Rzeszowa przygotowującą się do bierzmowania, oraz LSO i Oazę. Po Mszy św. o godz. 18, która będzie miała miejsce w Ogrodach, wystąpi zespół „Arkadio”. 12 września na godz. 17.30 zapraszamy rodziny i Służby Mundurowe.

4. Osoby chore i cierpiące zapraszamy w sobotę 10 września na godz. 9., a wszystkich wiernych zapraszamy na Marsz Miłosierdzia, który w najbliższą Niedzielę rozpocznie się o godz. 15 przy Zamku a zakończy o godz. 16.30 Mszą św. w naszym Sanktuarium, której przewodniczył będzie Ks. Bp Edward Frankowski z Sandomierza.

5. 12 września Uroczystość M.B. Rzeszowskiej, porządek niedzielny tak jak dziś, z jedną tylko zmianą, nie będzie Mszy św. o 16.30. Suma Pontyfikalna pod przewodnictwem Abpa Adama Szala z Przemyśla zostanie odprawiona o godz. 18 na Ogrodach Bernardyńskich.

6. Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablotach, oraz na pulpitach pod chórem i ołtarzach bocznych. Bardzo prosimy, aby zabrać go do domu, zapoznać się z nim i jak najliczniej wziąć udział w Odpuście.

7. Serdecznie zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku gdzie można zakupić prasę katolicką i Pismo św., dewocjonalia oraz pocztówki i obrazki z modlitwą do Matki Bożej Rzeszowskiej, a także trójwymiarowe obrazki św. Antoniego z naszej Bazyliki.

8. Drodzy pielgrzymi, czciciele Matki Bożej Rzeszowskiej, przy okazji odpustu pragniemy wyrazić Wam nasze podziękowanie za obecność i ofiary, oraz zapewnić o naszej modlitwie w waszych intencjach. To dzięki Wam nasze Sanktuarium rozwija się, Bazylika pięknieje i zachowuje się dla przyszłych pokoleń. Polska potrzebuje modlitwy, potrzebuje jej Kościół i potrzebuje nasz zakon. Prośmy o nowe powołania. Niech dobry Bóg hojnie Wam błogosławi i niech strzeże Was Pani Rzeszowska, nasza Matka i Patronka.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.