Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia NMP
1. W naszym kościele można dzisiaj uzyskać odpust zupełny z racji uroczystości Narodzenia NMP. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, wyznanie wiary, modlitwa „Ojcze nasz”, modlitwa w intencjach polecanych przez papieża Benedykta XVI oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować za siebie albo za jednego zmarłego.
 
2. Wieczorem, o 18.00 zapraszamy jeszcze na nieszpory maryjne, a także na koncert o 19.30, którego wykonawcami będą uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej nr im. W. Kilara w Rzeszowie.
 
3. W poniedziałek i wtorek uroczyste Msze święte z kazaniem będą odprawione o 9.00 i 18.30. W poniedziałek przewodniczyć jej będzie ks. inf. Józef Sondej, a we wtorek ks. inf. Wiesław Szurek. W tych dniach na 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
4. We środę – uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej i zakończenie odpustu. Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Mszy o 16.30, a wieczorna Eucharystia rozpocznie się o 18.00 przy ołtarzu polowym. Poprzedzi ją nowenna do Matki Bożej Rzeszowskiej o 17.30.
 
5. Uroczystej Mszy świętej pontyfikalnej w obecności rzeszowskich biskupów: Kazimierza i Edwarda, przewodniczyć będzie bernardyński biskup z Krakowa o. Damian Muskus.
 
6. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Dobrodziejom naszego Sanktuarium i Klasztoru. To dzięki Waszym modlitwom i ofiarom materialnym możemy się przygotować na Wielki Jubileusz 500-lecia Sanktuarium, który przypada w przyszłym roku. Obchody jubileuszowe rozpoczniemy już w grudniu tego roku.
 
7. Ostatnio zakończyła się renowacja jednej z sukienek dla Matki Bożej Rzeszowskiej. Można ją obecnie oglądać w cudownej kaplicy. Na ukończeniu są też prace związane z przygotowaniem nowych koron.
 
8. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy na tym miejscu, za wstawiennictwem Matki Bożej Rzeszowskiej, wyprosili jakieś szczególne łaski, o składanie świadectw. Można to uczynić drogą listową pisząc na adres Sanktuarium, wysyłając do nas e-maile, albo w bezpośredniej rozmowie z Kustoszem – o. Wiktorem. W tym miejscu pragniemy podziękować tym osobom, które w ostatnich dniach złożyły takie świadectwo: p. Teofili, która w naszym kościele została uzdrowiona z choroby stóp uniemożliwiającej jej poruszanie się; p. Bognie za świadectwo uzdrowienia córeczki, która urodziła się w stanie krytycznym; oraz s. Izabeli ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, która przysłała list z podziękowaniem Matce Bożej Rzeszowskiej za ocalenie życia swojego ojca i brata w czasie II wojny światowej.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.