Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
1. Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca. Bóg dając nam Rok Miłosierdzia daje nam szczególny czas łaski. Zaprasza nas, abyśmy duchowo przeszli przez Bramę Miłosierdzia i uświadomili sobie prawdę, że On od każdego z nas oczekuje nawrócenia, poprawienia relacji z bliźnimi i pochylenia się nad drugim człowiekiem, co wyraża hasło: Bądźcie miłosierni jak Ojciec.
 
2. Gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom którzy złożyli dary dla ubogich, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud zorganizowania i przeprowadzenia zbiórek.
 
3. Zakończyliśmy I etap renowacji Wielkiego Ołtarza. Składamy słowa serdecznego podziękowania konserwatorom za solidną i z kulturą wykonaną pracę, dzięki czemu Sanktuarium mogło normalnie funkcjonować. Wszystkich, którzy dołożyli choćby najmniejszą cegiełkę do tej kosztownej inwestycji, polecamy w modlitwie Bogu i Jego Najświętszej Matce. Do II etapu prac planujemy przystąpić w lutym przyszłego roku.
 
4. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki, oraz Bazyliki pięknie i odświętnie wystrojonej.
 
5.. Jutro drugi dzień Świąt, porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na utrzymanie i rozwój Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W liturgiczne wspomnienie pierwszego męczennika, diakona, swoje imieniny obchodzi nasz współbrat, O. Szczepan Dolański, który posługuje w naszym sanktuarium jako spowiednik i kaznodzieja oraz asystent FZŚ. Czcigodnemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, oraz zapraszamy do modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 9.
 
6. Pojutrze, 27 grudnia w Niedzielę św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa, przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby.  Zapraszamy w tym dniu do Rzeszowskiej Katedry na godz. 17, na Eucharystię pod przewodnictwem naszego solenizanta, którego również polecamy waszej osobistej modlitwie.
 
7. Tradycyjnie już, w naszej parafii, Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę rozpoczniemy 7 stycznia po Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Program Kolędy podamy w Niedzielę 3 stycznia.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.