Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
1. Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.

2. Gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom którzy złożyli dary dla ubogich, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud zorganizowania i przeprowadzenia zbiórek.

3. Rozpoczęliśmy II etap renowacji Bazyliki, Sali Jana Pawła i wirydarza klasztornego. Czeka nas w nadchodzącym roku duże wyzwanie finansowe i organizacyjne. Wszystkim wspierają nas duchowo i materialnie z serca dziękujemy.

4. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki, oraz Bazyliki pięknie i odświętnie wystrojonej. Podziękowania składamy na ręce Pani Zuzi, brata Wawrzyńca i Panów Marka, Wiesława, Sebastiana i Mateusza.

5.. Jutro drugi dzień Świąt, porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na utrzymanie i rozwój Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W liturgiczne wspomnienie pierwszego męczennika, diakona, swoje imieniny obchodzi nasz współbrat, O. Szczepan Dolański, który posługuje w naszym sanktuarium jako spowiednik i kaznodzieja oraz asystent FZŚ. Czcigodnemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, oraz zapraszamy do modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 12.

6. Pojutrze, 27 grudnia w przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby.  Zapraszamy w tym dniu do Rzeszowskiej Katedry na godz. 18, na Eucharystię pod przewodnictwem naszego solenizanta, którego również polecamy waszej osobistej modlitwie.

7. Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę w rodzinach naszej parafii rozpoczniemy 8 stycznia. Program Kolędy podamy w Niedzielę 31 grudnia.

8. Na radosne świętowanie Narodzenia Pańskiego, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Autor:Klasztor / 2017-12-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.