Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Po czasie adwentowego oczekiwania, wzmożonej modlitwy i odnowy duchowej, wspominaliśmy dzisiaj Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczęła się w naszej Bazylice pasterką transmitowaną przez Radio Via, której przewodniczył kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o. Rafał Klimas OFM w obecności Ojców pracujących w tutejszym kościele. Szczególnymi gośćmi byli: ks. dr Dariusz Dąbek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a także o. Azariasz Jacek Hess OFM pracujący obecnie w Domu Generalnym Zakonu Braci Mniejszych w Rzymie. Ojciec Azariasz wygłosił okolicznościową homilię.

Wyjątkowy charakter dzisiejszej uroczystości podkreśliła też obecność w naszym Sanktuarium J. E. ks. bpa Edwarda Białogłowskiego, który przewodniczył Eucharystii o 7.30, w czasie której skierował do wiernych słowo Boże i złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne. 

Transmitowanej przez Polskie Radio Rzeszów Mszy świętej o 9.00 przewodniczył i kazanie wygłosił  o. Rafał Klimas OFM.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.