Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Jutro w naszym kościele Msze święte wg porządku niedzielnego. Uroczystej sumie o g. 12.00 przewodniczyć będzie J.E. ks. bp Kazimierz Górny, Ordynariusz naszej Diecezji. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 
2. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Z tej okazji na Mszach świętych o g. 9.00 i 18.30 zostanie pobłogosławione wino.
 
3. We środę – święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu zapraszamy na „VIII Rzeszowski Marsz za Życiem”. Rozpoczęcie o g. 17.00 na Starym Cmentarzu, przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych. Następnie przemarsz do naszego kościoła, gdzie o g. 18.00 odbędzie się program słowo-muzyczny. Uroczystej Mszy świętej o g. 18.30przewodniczyć będzie ksiądz biskup.
 
4. W piątek (30 grudnia) przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na Mszach świętych o 9.00 i 18.30 zostanie odczytany list Episkopatu Polski, pt. „Troska o rodzinę i Kościół”.
 
5. W ostatni dzień w rokuzapraszamy na g. 17.45 na nabożeństwo dziękczynno-błagalne ze śpiewem suplikacji, a także na Mszę świętą z kazaniem o 18.30.
 
6. Tych wszystkich, którzy chcą przywitać Nowy Rok na wspólnej modlitwie, zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o północy, której przewodniczyć będzie ks. bp. Edward Białogłowski.
 
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 
8. Informujemy, że wizyty duszpasterskiezwane „kolędą” w naszej parafii rozpoczną się 2 stycznia. Program wizyty podamy w przyszłą niedzielę.
 
9. We wtorek 3 stycznia rozpocznie się kurs przedmałżeński.Zainteresowanych zapraszamy na 17.00 do auli bł. Jana Pawła II przy naszym kościele.
 
10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dekoracje w Bazylice. Szczególe podziękowania należą się bratu Wawrzyńcowi, który koordynował wszystkie prace w kościele i przy szopce. Dziękujemy też panom: Janowi Trzciańskiemu, Mateuszowi Homikowi i Kamilowi Lewko. Serdeczne „Bóg zapłać” składamy także naszym braciom postulantom: Sebastianowi, Marcinowi, Kamilowi i Markowi, którzy chętnie włączyli się w świąteczne przygotowania w klasztorze i kościele.
 
11. Na koniec pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Wam wszystkim drodzy Bracia i Siostry. Dziękujemy za to, że przychodzicie do naszego kościoła, aby wspólnie z nami modlić się tutaj oddając cześć Panu Bogu i Jego Matce – Maryi. Dziękujemy za modlitwy w naszych intencjach, a także za dobre słowa i wsparcie materialne, bez którego niemożliwym byłoby funkcjonowanie tego Sanktuarium.
Niech Dziecię Jezus błogosławi Was wszystkich i obficie rozlewa swoje łaski na Wasze rodziny. Niech Was darzy zdrowiem i wynagradza każdy odruch dobrego serca. Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego!Szczęść Boże!
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.