Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Jutro, w drugim dniu świąt, obchodzić będziemy święto św. Szczepana. W naszym kościele Msze święte – wg porządku niedzielnego. Eucharystii o g. 18.30 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie uczelni katolickich w Polsce, a zwłaszcza Katolickiego Uniwersytetu Lubelski oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 
2. We czwartek przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Z tej okazji na Mszach świętych o g. 9.00 i 18.30 zostanie pobłogosławione wino.
 
3. W piątek – święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu zapraszamy na „IX Rzeszowski Marsz za Życiem”. Rozpoczęcie o g. 17.30 na Starym Cmentarzu, przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych. Następnie przemarsz do naszego kościoła, gdzie o g. 18.10 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej będzie sprawowana uroczysta Msza święta.
 
4. W przyszła niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny.
 
5. Informujemy, że wizyty duszpasterskie w naszej parafii rozpoczną się 3 stycznia. Program „kolędy” podamy wkrótce.
 
6. Zapraszamy do oglądania szopki w naszej Bazylice. W tym roku została ona wzbogacona o nową panoramę namalowaną przez krakowskiego artystę malarza Pawła Kołodziejskiego, a także nowy układ poszczególnych elementów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w konstruowaniu szopki, a także dekorowaniu kościoła. Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem br. Wawrzyńca, który koordynował całość prac, a także p. Jana Trzciańskiego, p. Kamila Apriasza i p. Mateusza Niemca.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.