Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy oktawę Bożego Narodzenia. Jutro, w drugim dniu świąt, obchodzić będziemy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W naszym kościele Msze święte – wg porządku niedzielnego. Eucharystii o g. 12.00 przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz naszej Diecezji. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na wsparcie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.
 
2. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Z tej okazji na Mszach świętych o g. 9.00 i 18.30 zostanie pobłogosławione wino. Jest to też dzień imienin biskupa Jana, którego polecamy Waszym modlitwom. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona w katedrze o g. 18.00.
 
3. W sobotę – święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu zapraszamy na „X Rzeszowski Marsz za Życiem”. Rozpoczęcie o g. 17.30 na Starym Cmentarzu, przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych. Następnie przemarsz do naszego kościoła, gdzie o g. 18.00 odbędzie się nowenna do Matki Bożej Rzeszowskiej, a po niej będzie sprawowana uroczysta Msza święta.
 
4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny.
 
5. Informujemy, że wizyty duszpasterskie w naszej parafii rozpoczną się 7 stycznia, czyli po uroczystości Trzech Króli. Program „kolędy” podamy wkrótce.
 
6. Zapraszamy do oglądania szopki w naszej Bazylice. W tym roku została ona wzbogacona o nowe figurki i elementy dekoracyjne. Towarzyszy jej też nowy układ poszczególnych elementów. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w konstruowaniu szopki, a także dekorowaniu kościoła. Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem br. Wawrzyńca, który koordynował całość prac, a także p. Jana i Marcina Trzciańskich, p. Kamila Apriasza i p. Mateusza Niemca i p. Piotra Chłandy. Pani Zuzannie dziękujemy za troskę o kwiaty i piękne stroiki do klasztornego refektarza.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.