Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
1. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 4 sierpnia z Rzeszowa, a na Jasną Górę wchodzić będzie 13 sierpnia. Zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, która formowana jest przy naszym Sanktuarium, będą miały miejsce dzisiaj i przez wszystkie Niedziele lipca w naszym Centrum od godziny 16 do 18.30. O. Rafał, przewodnik grupy, serdecznie zaprasza do licznego udziału w pielgrzymce.
 
2. Od jutra do czwartku włącznie, ze względu na prace budowlane w Bazylice, Msze św. i spowiedź sprawowane będą w Oratorium naszego Centrum, do którego wejść można od strony przystanku dla busów.
 
3. W piątek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W 2008 roku nasza świątynia sanktuaryjna podniesiona została przez Stolicę Apostolską do godności Bazyliki. Z tej racji jest to dla nas dzień, w którym pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać odpust zupełny. W tym dniu mamy świąteczny porządek Mszy św.
 
4. Przeżywamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwie Czerwcowym, które każdego dnia sprawowane jest u nas o godz. 18.
 
5. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2018/2019. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00.
 
6. W dniu 7 lipca 2018 roku zapraszamy na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za Grzechy Przeciw Życiu do Tarnowca (szczegóły na plakacie
 
7. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- 28 VI: św. Ireneusza bpa i męczennika,
- 29 VI: uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 
8. Dobiegł końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim nauczycielom, a szczególnie naszym katechetom, dziękujemy za trud pracy pedagogicznej. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy jako pierwsi i najważniejsi wychowawcy pochylają się nad kształtowaniem swoich dzieci. Zarówno uczniom jak i nauczycielom życzymy dobrego wypoczynku i wakacji, w których nie zabraknie miejsca dla Boga i na modlitwę.
 
9. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana + Władysław Inglot zam. przy ul. Ks. Jałowego.
Autor:Klasztor / 2018-06-24
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.