Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
1.Dzisiaj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa, porządek Mszy św. niedzielny. Kazania głosi ks. Krzysztof Gołąbek, nasz parafialny sąsiad, czyli nowy proboszcz parafii św. Józefa na Staromieściu. Z tej racji że M.B. Niepokalana jest patronką naszej bernardyńskiej prowincji, obchody tego święta rozciągamy na 8 dni. Do dnia 15 grudnia, codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z Procesją, a następnie Msza św. z kazaniem. Oktawa ku czci Niepokalanej, będzie dla nas czasem adwentowego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Oktawie, a Asystę Procesyjną prosimy, aby podjęła poduszki, chorągwie, feretrony oraz baldachim.
 
2. Zbliżają się Święta, na które chcemy wesprzeć ubogie rodziny naszej parafii, poprzez przygotowanie dla nich paczek. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze o przedłużonym terminie spożycia. Naszych ubogich polecamy waszej szczodrości.
 
3. W kiosku klasztornym są do nabycia adwentowe świece Diecezjalnej Caritas. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla dzieci potrzebujących wsparcia. Zachęcamy również do zakupu pamiątek z naszego sanktuarium, oraz prasy katolickiej.
 
4. Ofiary jakie złożycie na tacę w przyszłą Niedzielę, przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.
 
5. W pierwszą  Niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który papież Franciszek ogłosił Rokiem Życia Konsekrowanego.W związku z rozpoczętym Rokiem Życia Konsekrowanego Ojciec Święty przyznał wszystkim kościołom klasztornym, w tym także naszemu kościołowi, przywilej odpustu zupełnego, który wierni mogą uzyskiwać za nawiedzenie kościoła klasztornego i publiczne odmówienie Liturgii Godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu „oddać się pobożnym rozważaniom”, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), można ofiarować za zmarłych w czyśćcu aż do 2 lutego 2016 r., tj. do zakończenia Roku Życia Konsekrowanego.
Ze względu na ten szczególny dar papieża Franciszka, w naszym kościele również chcemy wspólnie z ludem odmawiać Liturgię godzin. Do tego tematu powrócimy po Świętach Narodzenia Pańskiego.
 
6.Serdecznie zapraszamy na Mszę św. Roratnią ku czci Matki Najświętszej, sprawowaną w naszej bazylice u stóp Pani Rzeszowa, codziennie o godz. 6 rano.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.