Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Uroczystość NMP Królowej Polski
1. We wtorek rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele o g. 18.00. Nabożeństwa we środy i soboty połączone z nowenną będą transmitowane przez Radio Via.
 
2. Dzisiaj przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu dziękujemy Bogu za ustanowienie sakramentu kapłaństwa i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej Ojczyźnie.
 
3. Jutro – pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjmowania komunii świętej wynagradzającej za grzechy własne i całego świata. Spowiedź w naszej Bazylice – od 6.00 do 12.00 oraz od 14.30 do 19.00. Dzieci zapraszamy do konfesjonałów na 16.00, a potem na Mszę świętą o 16.30.
 
4. W sobotę po Mszy świętej o 9.00 zostanie odprawione pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych odbędą się, jak zwykle, w godzinach przedpołudniowych.
 
5. Parafialny zespół „Caritas” informuje, że w poniedziałek (7 maja) od 16.00 do 18.00 wydawać będzie artykuły spożywcze dla osób korzystających z pomocy udzielanej przez nasze Sanktuarium.
 
6. Zapraszamy do odwiedzania naszego kiosku klasztornego, w którym sprzedajemy czasopisma katolickie, książki poświęcone wierze i duchowości, a także płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych odbywających się w naszym kościele. Polecamy zwłaszcza poruszające świadectwo Dobromira Makowskiego, pt. „Byłem marionetką diabła” oraz nagranie ze spotkania ze znanym dziennikarzem telewizyjnym Krzysztofem Ziemcem.
 
7. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej o g. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.